YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan'dan emekliye müjde
Bakan'dan emekliye müjde
13 Ekim 2009 21:24
Devlet Bakanı Kavaf, emeklilerin bir bölümüne yapılıp diğerine yapılmadığı şeklinde bir uygulama olmadığını söyledi ve bütün emeklilerin yararlanacağı bir iyileştirmenin yapılacağını açıkladı.

Bakan Kavaf, AK Parti İzmir İl Başkanlığını ziyaretinde, ''AK Parti olarak bir aileyiz. Teşkilat olmanın ötesinde büyük bir ailenin fertleri, mensuplarıyız'' dedi.

AK Parti'nin, belki Türkiye'nin gelecekteki 50-100 yılına şekil verecek çok önemli bir siyasi hareket olduğunu ifade eden Bakan Kavaf, şöyle devam etti:

''Türkiye'de, partimizin bugün iktidara geldiği noktada, değerli teşkilat mensuplarımızın hepsinin ayrı ayrı katkıları, emekleri var. Çünkü teşkilat, partinin omurgası. Teşkilat varsa parti var, teşkilat yoksa parti yok. Aynı, vücudun kılcal damarları gibi.

Teşkilatlar, parti politikalarını, hükümetin icraatlarını ülkenin en ücra köşelerine kadar taşıyor. Partimizin bir farkı, asla gönüllülüğü keyfiyet olarak algılamadık. Gönüllü olarak disipline olduk. Bu, yüksek sorumluluk duygusu taşımayı gerektiren bir şey. Siyasette seçim bitmez, bundan sonra 2011 süreci başlayacak. Mutlaka ya kongre ya genel seçim vardır ama teşkilatları ve insanları dinamik tutan da bu seçim atmosferi sürecidir.

Onun için bundan sonraki süreçte de önümüzde bizi zor bir dönem bekliyor. Heyecanımızı kaybetmeden, artırarak aynı şekilde tempomuzu sürdürmek durumundayız. İzmir, Ege'nin incisi. Güzel her şeyin en iyisine layık. Cumhuriyet tarihinde almadığı yatırımı iktidarımız döneminde almış il. İnşallah siyaseten bunun karşılığını almayı umuyoruz.''

Bir partilinin seyyanen zamların emeklilerin bir bölümüne yapılıp diğer bölümüne yapılmadığı yönündeki söylemine karşı Bakan Kavaf, ''Seyyanen zamları kimseye vermedik. Emeklilere iyileştirme düşünülüyor. Buna bütün emekliler  dahil edilecek. İşçi, memur birkaç kategoride emekli var. Arada dengesizlik varsa eğer, onu da kapatacak şekilde o düzenleme herkes için düşünülüyor'' yanıtını verdi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömür Kabak ise Bakan Kavaf'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

-EMNİYET MÜDÜRÜNE TAZİYE ZİYARETİ-

Bakan Kavaf, daha sonra İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz'a, babasının vefatından dolayı taziye ziyaretinde bulundu.

Emniyet Müdürü Yılmaz'ın sahilevlerindeki evine giden Bakan Kavaf, Ercüment Yılmaz'a başsağlığı dileklerinin iletti.

Ziyarette, İzmir Valisi Cahit Kıraç da bulundu.

Vücudunun sağ tarafı uzun süredir kısmi felç olan ve tedavi gören 77 yaşındaki Mehmet Burhan Yılmaz, Narlıdere ilçesi Sahilevleri semtindeki evinde dün kalp yetmezliği sonucu vefat etmişti.

EMEKLİNİN AZ MAAŞ ALDIKLARINI YENİMİ UYANDILAR
 // BAHAR
2006 da emekli oldum 630tl maaş alıyorum umarım tüm emeklilerin maaşını gözden geçirirler tabi bu ülkede birileri bu ayrıntıları göz ardı etmez......
11 Aralık 2009 14:06
MAAŞLARIN DÜZENLENMESİ
 // ALAATTİN ÇEVİK
İnşallah emekliler arasındaki maaş uçurumu giderilir,Sayın bakanım çalışma başlatıldığını ifade ediyor,Sözlerinde inşallah dururlar,Çok sözler verildi olmadı,Seçimler yanaştıkca elbette bir hareketlenme olacak fakat artık kanacak halimiz kalmadı,Allah kimler hayırlıysa onlar gelsin bu ülkeyi yönetsin,Ben şahsım adına 5 oyum vardı zamanında verdik şimdi ise asla vermeyeceğiz,Cenabıallah milletimize sabırlar versin,ALLAH herkesin yardımcısı olsun bu dar g...
11 Kasım 2009 14:22
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler