YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan'dan ekmek resti: Fiyatı düşürecekler
Bakan'dan ekmek resti: Fiyatı düşürecekler
01 Şubat 2016 19:10
Bakan Faruk Çelik, ekmek zammına ilişkin sert konuştu. Çelik rest çekerek, 'Ya bize gelip açıklama yapacaklar ya da fiyatı düşürecekler' dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Habertürk TV'de ekmek zammına ilişkin çok sert konuştu. Ekmeğe yapılan zamla ilgili ''Ne değişim oldu da yüzde 33 zam yaptınız ekmeğe?'' diye soran Bakan Çelik, ''Ya gelecek bize 'maliyetlerimizde şu şu artış oldu' diyecekler, bunu yapamıyorlarsa da fiyatı düşürecekler.'' diye rest çekti.

Bakan Çelik'in açıklamaları şöyle;
 
Ekmek fiyatı 1,25 lira. Bu yüksek bir fiyat. Biz maliyeti çıkardık. Ekmekte maliyet 48 kuruş, bütün karları koyduğunuzda 61 kuruş oluyor. Milimetrik bayi karı, asgari ücret artışı da içinde olmak üzere yaptığımız hesaptan çıkan ücret 61 kuruş.
 
* Ne değişim oldu da yüzde 33 zam yaptınız ekmeğe? Ya gelecek bize 'maliyetlerimizde şu şu artış oldu' diyecekler, bunu yapamıyorlarsa da fiyatı düşürecekler. Ekmek fiyatında zam için serbest piyasaya sığınmalarını kabul etmiyoruz. Girdilerde böyle bir zamma sebebiyet verecek bir artış olmamıştır. 
 
* Kendi işletme eksikliklerini milletin ekmeği ile oynayarak gideremezler. Bunun standardı bulunmalıdır. İşletme yanlışlarından doğan hataları da vatandaşın sırtına kimse yüklememelidir.

1
 // 1
sen yapmissindir bişi sana benim Memleketimde kimse güvenmiyor bilesin eski bakanlıklarını da yaptığın açıklamaları da biliyoruz bu yüzden haklı olsan da yapmissindir bişiler. ......
02 Şubat 2016 06:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler