YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakandan çok tartışılacak öneri
İngilizce şarkılar bile çok eleştirilirken Kültür ve Turizm Bakanı Eurovision için yaptığı öneriyle çok tartışalacağa benziyor
Bakandan çok tartışılacak öneri
15 Ekim 2009 / 10:37 Güncelleme: 15 Ekim 2009 / 10:39

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İngilizce parçaların bile çok tartışıldığı Eurovision Şarkı Yarışması için çok tartışılacak bir öneriye imza attı..

Günay, Türkiye'nin Eurovision şarkı yarışmasına Kürtçe şarkıyla katılabileceğini söyledi..

ŞİVAN PERVER GELSE EN ÖNDE İZLERİM

Şivan Perver’in Türkiye’ye dönüşü için engel kalmadığını belirten Günay, “Gelip konser verirse en ön sırada izlerim” dedi. Kürt sanatçıların dönebilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Günay, Nazım Hikmet’e vatandaşlık iadesinin ardından Ahmet Kaya’nın mezarının Türkiye’ye getirilmesi için ailesiyle görüştüğünü söyledi. Günay, şunları söyledi: “Gelmek istiyorsa buna hiçbir engel olmadığını söyledim. Karşılıklı iyi mesajlar gelip gidiyor. Bunu yüz yüze dönüştürebiliriz.”

Günay, Eurovision’da Kürtçe şarkı konusunda sözlerini şöyle sürdürdü: “Seçimi ben yapmıyorum. Bir parça müzikalitesiyle evrensel nitelikleri taşıyorsa seçici kurul karar verir. Niye olmasın? Daha önce İngilizce parçalarla katıldık. Kürtçe parçayla da katılabiliriz.” (Habertürk/Düzgün Karadaş)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler