YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Zeybekçi'den flaş idam cezası açıklaması
Mersin'in Tarsus ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi üzerine, tepkiler çığ gibi büyüyor. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi de, konuyla ilgili idam cezasının tartışılması gerektiğini belirtti.
Bakan Zeybekçi'den flaş idam cezası açıklaması
15 Şubat 2015 / 11:00 Güncelleme: 15 Şubat 2015 / 12:50

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Mersin'deki Özgecan Aslan cinayetinin ardından "bu tür suçlar için idam cezasının yeniden getirilmesinin hassasiyetle tartışılması ve getirilmesi gerektiği" yönündeki açıklamasına ilişkin, "Türkiye, kamu vicdanını rahatlatıcı bir şekilde bu tür infial, yani insanlık suçu, millete karşı, insanlığa karşı işlenmiş olan böyle suçlara, bence gerekli cezayı verebilmeli diye düşünüyorum" dedi.

Nihat Zeybekçi dün konuyla ilgili şu tweeti atmıştı:

Nihat Zeybekci, Twitter adresinden Mersin'in Tarsus ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili mesajında, şunları kaydetti:

"Özgecan Aslan yavrumuza Allah'tan rahmet ve ailesine sabır diliyorum. Rabbim, yavrumuzu cennetinin en güzel yerine koysun inşallah. Özgecan Aslan gibi insanlığın katledildiği cinayetler için idam cezasını getirmeyi, hassasiyetle tartışmamız ve getirmemiz gerekiyor."

 

AA

evet idam gelmeli .!!!
 // Abdullah
İdam geri gelmeli hem de acilen, gerekirse halkoylaması yapılsın kahir ekseriyetle "evet" çıkacaktır......
15 Şubat 2015 Pazar 11:12
00:53
 // ertan aytepe
Eğer adalet varsa bu hayvanlar yakılarak infaz edilmelidir....
15 Şubat 2015 00:53
kısasa kısas
 // süleyman
idam veya kısas için yeni anayasada açık kapı bırakılıp kademeli şekilde kanunlarda yerini mutlaka almalı. çocuk istismarcıları, tecavüzcü katiller, çocuklara uyuşturucu satanlar ilk kapsama alınanlar olmalı....
14 Şubat 2015 Cumartesi 23:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler