YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Zeybekçi: 'Gönlüm CHP ile kurulsun diyor'
Ekonomi Bakanı Zeybekci, koalisyon görüşmelerine ilişkin çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Bakan Zeybekçi: 'Gönlüm CHP ile kurulsun diyor'
04 Ağustos 2015 / 02:36 Güncelleme: 04 Ağustos 2015 / 02:39

Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel ve Denizli İl Başkanı Şahin Tin'in de katılımıyla parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Ekonomi, terör ve koalisyon konularına ilişkin açıklamalar yapan Zeybekci ''7 Haziran seçimlerini henüz sonuçlandıramadık. Milli iradeyi henüz yerine getiremedik. Seçimden sonra geniş katılımlı kamuoyu yoklamaları yaptık. Halkın talimatının yerine getirilmesi için çalışacağımızı açıkça beyan ettik. Millet de zaten ülkenin büyümesi, gelişmesi, demokrasi için koalisyon kurulmasını istiyor. HDP, terör örgütüne arkasını dayadığı sürece koalisyon görüşmesi yapmayacağımızı söyledik. CHP ile koalisyon görüşmeleri daha kurumsal yürütülüyor. MHP ile diyaloglarla görüşmeler yapıldı'' dedi.

"CHP ile koalisyon istiyorum"

''Keşke geniş katılımlı AK Parti, CHP ve MHP’nin içinde olduğu güçlü bir hükümet kurulsa. Ama bu mümkün görünmüyor'' diyen Zeybekci gönlünden geçen koalisyon partnerini açıklayarak şunları söyledi: ''Bu benim kişisel görüşümdür; CHP ile koalisyon istiyorum. Ancak, CHP’nin samimiyetiyle ilgili şüphe içindeyim. CHP’den bazı isimler görüşmeler sürerken siyasi rant peşindeler. Gönlüm, CHP ile koalisyon kurulsun diyor ama CHP kendini kontrol edemiyor.''

DHA

 // Yılmaz
Cehalet partisi ile koalisyon mu dedin sen ne dediğinin farkında değilsin herhalde kendine gel sayın bakan....
04 Ağustos 2015 09:05
yazık
 // yılmaz türk
ne gönül varmış sende bakan. anlaşılan midendede sorun yok...
04 Ağustos 2015 Salı 09:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler