YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Zeybekçi:" En önemli felsefe hizmet"
Bakan Zeybekçi:" En önemli felsefe hizmet"
09 Ağustos 2014 17:54
Bakan Zeybekci, Denizli programı kapsamında Sağlık-Sen Denizli Şubesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti siyasetinde en önemli felsefenin hizmet olduğunu, en önemli değişimin de hizmette yaşandığını ifade etti.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Hakim, yöneten, hükmeden devletten, hizmetkar devlet, hadim devlet anlayışına çok hızlı bir şekilde geçiyoruz. Bu da en fazla sağlık sektörüne yansıdı" dedi.

Zeybekci, "Bu güne kadar bu millete hep hükmettiler. Bu millete sağlık hizmeti vererek, lütfettiklerini iddia ettiler. Vatandaşa, 'daha ne istiyorsun' dediler. Şimdi değişti. Artık devlet en ücra köşedeki, en yoksun ve yoksul vatandaşına gözünü kırpmadan milyarları harcar hale geldi. İşte o zaman devlet olursunuz. İşte o zaman o bayrak daha şanlı dalgalanıyor, işte o zaman millet, millet olduğunu anlıyor. Yani hakim, yöneten, hükmeden devletten, hizmetkar devlet, hadim devlet anlayışına çok hızlı bir şekilde geçiyoruz. Bu da en fazla sağlık sektörüne yansıdı" diye konuştu.

 Farklı bir Türkiye

Zeybekci, yarın yapılacak cumhurbaşkanı seçimine de dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Ulaştırmada, eğitimde, haberleşmede, şehircilikte Türkiye'nin tamamında çok güzel şeyler yaşandıysa artık yarın itibariyle Türkiye çok başka bir dönemin ilk gününü yaşayacak. Pazartesi günü İstanbul'un fethinden ertesi günü o güzel gün nasılsa öyle bir gün olacak. Osmanlı kurulduğunun ertesi gün nasıl bir hava varsa o coğrafyada, öyle bir gün olacak. Pazartesi günü 9 Eylül'de İzmir'in kurtarıldığının ertesi günü nasıl mutlu bir gün yaşandıysa öyle olacak. Çünkü Türkiye artık o vesayetler dönemini kapatacak, evrensel standartlarda demokrasi, hukuk ve siyaset sisteminin ilk gününü başlatacak."

Zeybekci, konuşmasının ardından, bazı milletvekilleri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ile birlikte sendikanın Denizli şubesinin açılışını yaptı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler