YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Zeybekci: Bunlar satılmış maşa
Bakan Zeybekci: Bunlar satılmış maşa
09 Mart 2014 08:12
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gezi eylemlerine katılanlar için “Hani Taksim, hani ağaçtı. Bunların derdi başka. Bunlar satılmış maşaydı. Bunların ağababaları bunlara ne emrettiyse Türkiye Cumhuriyeti devletinden onu istediler." diye konuştu.

17 Aralık sonrası yaşanan olaylarla ilgili Erzurum’da İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın 'Biz bunların ağababalarını yendik' çıkışından sonra Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gezi eylemlerine katılanlar için “Hani Taksim, hani ağaçtı. Bunların derdi başka. Bunlar satılmış maşaydı. Bunların ağababaları bunlara ne emrettiyse Türkiye Cumhuriyeti devletinden onu istediler." diye konuştu.

Aydın Didim'de partisinin programına katılan Bakan Zeybekci, gezi olaylarını düzenleyenleri maşa olmakla suçladı. Adayların tanıtımında konuşan Nihat Zeybekci, “Kesilen ağaçlar bahane edilerek Türkiye karıştırmak istendi. Mayıs ayında sadece İstanbul Taksim’de 74 yabancı ajan yakalandı, yurt dışı edildi. Bunların elebaşları hükümetle görüştüler. Biz de bekliyoruz; 'Taksim projesinden vazgeçilsin, ağaçlar kesilmesin, kışla yapılmasın' diyecekler. Biz de safız köylü çocuğuyuz. Hani Taksim'di, hani ağaçtı. Bunların derdi başka. Bunlar satılmış maşaydı. Bunların ağababaları bunlara ne emrettiyse Türkiye Cumhuriyeti devletinden onu istediler. 'Protesto ediyoruz' dediler utanmadan. Bu kadar satılmış olur bunlar. O mitinglerden sonra baktılar gördüler ki pabuç pahalı. Bunlar kuyruklarını bacaklarının arasına sıkıştırdıkları gibi 'yallah' kayboldular ortadan. Bütün bu yapılanlara rağmen biz diyoruz ki; Tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan diyoruz. Gayrısı boş diyoruz. Sakın bu yapılanlara kulak asmayın. Bunların hepsi gelip geçicidir. Biz, bu milletin iradesine dil uzatanlara, el uzatanlara aslanlar gibi milletten aldığımız emaneti çiğnetmeyiz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Zeybekci’den sonra sahneye çıkan Ali Şan, partilileri söylediği şarkılarla coşturdu.

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler