YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Zeybekci: "2023’e güçlü gideceğiz'"
Bakan Zeybekci: "2023’e güçlü gideceğiz'"
30 Aralık 2013 09:56
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Güçlü, bağımsız hiç kimseye teslim olmayan bir ekonomi ve hukuk sistemimizle 2023’e doğru gideceğiz” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Belediyesi tarafından restore edilerek Gençlik Merkezi haline getirilen binanın açılışına katıldı. Açılışa Bakan Zeybekci’nin yanı sıra Denizli Valisi Abdülkadir Demir, AK Parti Denizli milletvekilleri Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ve çok sayıda genç katıldı.

Açılışa ve kendisini karşılamaya gelenlerle tokalaşan Bakan Zeybekci, daha soran törende bir konuşma yaptı. Son zamanlarda yaşanan ve bundan sonra yaşanacak hiçbir olaydan kötü etkilenilmemesi gerektiğini belirten Zeybekci, “Bu millet neler gördü, neler geçirdi. Gelecek hafta içi gayet rahatlayacağız.

Ülkemizde bu yaşanılanlar doğum sancılarıdır. Demokrasinin evrensel standartlarda olgunlaşmasının doğum sancılarıdır, gerekse evrensel standartlarda bir hukuk sisteminin doğum sancılarıdır. Bu zamanlar da geçecek. Bundan sonra kazanan ülkemiz ve milletimiz olacak. 2023 hedefine Başbakanımızın gösterdiği istikamette yürüyeceğiz. Güçlü, bağımsız hiç kimseye teslim olmayan bir ekonomi ve hukuk sistemimizle 2023’e doğru gideceğiz’’ dedi.

Son yaşanan olaylarda Türkiye’nin milyarlarca dolar zarara uğradığını ifade eden Bakan Zeybekci, “Ancak ülke ekonomimizin bu olaylardan dolayı sıkıntıya girmesi söz konusu değildir. Geçmiş yıllardaki birçok olayda Türk ekonomisi ne kadar sağlam olduğunu gösterdi. Şu anda kamu maliyesi anlamında hiçbir sıkıntı yok.

Türk ekonomisin bu kadar zarara uğradığı bir dönemde kimlerin bundan karlı çıktığının da iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Türkiye bu günleri aşacaktır. Ülkemizin bu haftadan itibaren bu süreci atlatacağına inanıyorum. Ben çok iyimserim bu konuda. Ekonomi ve demokrasimiz bir testten geçmiştir ve bundan sonra da geçecektir’’ diye konuştu.

Bakan Zeybekci, daha sonra diğer protokol üyeleriyle birlikte Denizli Belediyesi Gençlik Merkezi’nin açılışını yaptı. Binada incelemelerde bulunan Zeybekci ‘Savaş Oyunu’ isimli tiyatro gösterisini izledi. Gösteriyi izlerken zaman zaman gözleri dolay Zeybekci, oyunun sonunda oyuncuları tek tek tebrik etti.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler