YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yılmaz'ın Balıkesir ziyareti
Bakan Yılmaz'ın Balıkesir ziyareti
07 Mart 2014 20:28
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Balıkesir'de İşbir Jeneratör Fabrikası ile 6. Ana Bakım Merkezi Komutanlığını ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TSK Güçlendirme Vakfı kuruluşu olan İşbir Jeneratör Fabrikasında incelemelerde bulundu.

Balıkesir'e gelişinde Vali Ahmet Turhan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili ve Büyükşehir Adayı Ahmet Edip Uğur tarafından karşılanan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ı, jeneratör fabrikasında İşbir Elektrik Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emekli Korgeneral Şevket Dingiloğlu ve Genel Müdür Bülent Özgür karşıladı. Yönetim biriminde kısa bir brifing alan Bakan yılmaz daha sonra fabrikanın üretim atölyesini gezdi. Genel müdür Bülent Özgür'ün burada sipariş ile üretilen jeneratörlerle ilgili bilgiler verdiği Savunma Bakanı Yılmaz, fabrikada çalışan işçileri de selamlayıp sohbet etti. Sarım atölyesindeki incelemeleri sırasında Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın soru sorup bilgi aldığı bir fabrika çalışanı, ürettikleri jeneratörler ile ilgili olarak Bakan Yılmaz'a Milli Savunma Bakanlığı'nın ihalelerinden iş verilmesini istedi. Bakan Yılmaz, basına kapalı olan brifing bölümünde kendisine iletilen bu konuyla ilgili olarak çalışan işçiden de aynı talebi duyunca güldü. Bakan Yılmaz, MSB'nin jeneratör konusundaki ihaleleriyle ilgili olarak Milletvekili Ahmet Edip Uğur'un ilgileneceğini söyledi.

Bakan Yılmaz TOKİ'de oturan kız kardeşini ziyaret etti

Bakan Yılmaz, Balıkesir Valiliğinin verdiği yemeğin ardından 6. Ana Bakım Merkezi komutanlığını ziyaret etti. Basına kapalı ziyaretin ardından askeri birlikten ayrılan Bakan İsmet Yılmaz'a 6. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı’ndaki ziyaretinde Vali ve Ahmet Edip Uğur ile beraber milletvekili Cemal Öztaylan da eşlik etti. Bakan Yılmaz, askeri birlikten ayrılırken kışla nizamiyesinde makam aracını durdurup aşağı indi ve kendisini selamlayan subaylarla bir süre sohbet ettikten sonra buradan ayrıldı. Balıkesir'deki programında son anda bir değişiklik yapan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, jeneratör fabrikasındaki ziyaretinin ardından Valiliğe geçti. Vali Ahmet Turhan'ı makamında ziyaret eden Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, dönüş programını da değiştirdi. Körfez bölgesinden uçak ile ayrılması beklenen Bakan Yılmaz, Balıkesir TOKİ Yeni Mahalle'de ikamet eden kız kardeşine sürpriz bir ziyarette bulundu. Balıkesir'de İngilizce Öğretmeni olan kız kardeşi Leman Bölücek'i ziyaret eden Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, kardeşiyle hasret giderdikten sonra akşam saatlerinde Balıkesir'den Bandırma ilçesine geçti. Bakan Yılmaz Balıkesir'in Bandırma ilçesinden feribot ile İstanbul'a hareket etti.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler