YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yılmaz'dan taşeron işçilere müjde!
Bakan Yılmaz'dan taşeron işçilere müjde!
22 Ekim 2015 10:48
Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz taşeron işçilere müjdeyi verdi.

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz TGRT Haber'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz yaptığı açıklamalarda taşeron işçilere kadro ile ilgili; 'Yapılan düzenlemeler çerçevesinde taşeron işçilerden önemli bir kısmı, asli işlerde çalışanlar kamuda istihdam edilmiş olacaklar' dedi.

Maliye Bakanlığı'nın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile iş birliği içerisinde ikinci düzenlemeler üzerinde çalıştığını belirten Yılmaz; “Biz bu konuda bir düzenleme yaptık. AK Parti olarak Meclisimizden bir kanunu geçirdik. Şu anda kanuni çerçeveyi oluşturmuş durumdayız. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızla iş birliği içerisinde Maliye Bakanlığımız ikinci düzenlemeler üzerinde çalışıyor. Bu düzenlemeler çerçevesinde taşeron işçilerden önemli bir kısmı, asli işlerde çalışanlar kamuda istihdam edilmiş olacaklar. Diğerleriyle ilgilide çok iyi iyileştirmeler son dönemde yapmıştık. Bu iyileştirme çalışmalarımız da aynı şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

İHA

1
 // 1
Bence taşeron şirketlerini caydirmak için ağır kurallar ve kanunlar konulmalı simdikileri kadrolu yaptınız geri kalanlar??? günü kurtarın seçim bitsin hareketleri bunlar geçin bu isleri...
22 Ekim 2015 17:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler