YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yılmaz'dan CHP'li Koç'a TİB cevabı
Bakan Yılmaz'dan CHP'li Koç'a TİB cevabı
08 Aralık 2014 17:03
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ağabeyinin bacanağının, sınavsız olarak Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda (TİB) işe alındığı iddiasına ilişkin, "Hiçbiri doğru değil. İnsaf, yukarıda Allah var, bir gün hesap sorulur" dedi.

Meclis'te gazetecilerin, soruları üzerine Yılmaz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un, "torpil listesi" iddiası kapsamındaki, ağabeyinin bacanağı Mustafa Yaman'ın, sınavsız olarak TİB'de işe alındığı ve uzman yapıldığı iddiasına yanıt verdi.

Yeni kurulan bir kuruluşa personelin, başka kuruluşlardan geçiş yaptırılarak alındığını, yani kurumlararası geçiş yapıldığını belirten Yılmaz, Yaman'ın da devlete sınavla geçtiğini, 4,5 yılı yönetici olmak üzere 20 yıl kamuda görev yapan bir kişi olduğunu ifade etti.

Ancak, söz konusu iddiada, "istisnai olarak" atama yapılmış gibi gösterildiğini kaydeden Yılmaz, şöyle devam etti:

"Ayrıca, ben o zamanlar Bakan mıyım siyasetçi miyim; değilim. İnsaf, elinizi vicdanınıza koyun da öyle cevap verin. İnsaf.. Bir de 'Ağabeyinin bacanağı' deniliyor. Benim bacanağım mı? İnsaf. Ben Sivaslıyım. Sivas'tan gelen herkesin başımın, gözümün üstünde yeri var. Ve herkesin de hukuk çerçevesinde, taleplerinin yerine getirilmesini her yerden talep ederim.

Erdal İnönü'nün güzel bir sözü var. 'Basında çıkan kendimle ilgili olan sözlere inanmıyorum.' Neden? Kişi kendisini ile ilgili yalan yazıldığını biliyor. Ama başkası hakkında inanma eğilimi var. Zaten basının gücü de oradan geçiyor. Hiçbiri doğru değil. İnsaf, yukarıda Allah var, bir gün hesap sorulur."

 

AA

17:25
 // anti laik
haşa yukarda Allah ne demek mevlaya mekan isnat edilmiş olunuyor akaidimize ters bir söz bu...
08 Aralık 2014 17:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler