YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yılmaz'dan açıklama
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, askerlik şubeleri ile ilgili açıklama yaptı. Yılmaz; "Türkiye'deki bütün askerlik şubeleri kapatılabilir. Hizmet aksamaz" dedi.
Bakan Yılmaz'dan açıklama
31 Temmuz 2014 / 18:13 Güncelleme: 31 Temmuz 2014 / 18:15

Sivas'tan karayoluyla Erzincan'a gelen Yılmaz, Erzincan Valiliği'ni ziyareti sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 2011 yılından itibaren 150 askerlik şubesini kapattıklarını belirterek, "Çok daha net söyleyeyim, şu anda Türkiye'deki bütün askerlik şubeleri kapatılabilir. Hizmet aksamaz. Niye aksamaz? E-Devlet üzerinden bir şifre alınması kaydıyla bu Ağustos celbinde de başlattık, internete girersiniz, hangi askerlik şubesine sevkinizin yapıldığını öğrenirsiniz" diye konuştu.

Yılmaz, şöyle devam etti: "Ondan sonra o sevk için size bir yolluk ücreti ödenir, o yolluk ücretinizin de hangi PTT şubesi ya da banka şubesine yattığını da öğrenirsiniz. Ömrünüzde bir sefer bile askerlik şubesine gitmeden askerlik hizmetini tamamlarsınız. Dolayısıyla diyoruz ki vatandaş devletin memuruyla muhatap olmasın. Vatandaş gelip de askerlik şubesinde beklemesin."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler