YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yılmaz: 'Terör ciddi sıkıntılar doğuruyor'
Bakan Yılmaz: 'Terör ciddi sıkıntılar doğuruyor'
19 Aralık 2015 13:05
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, terörün birçok faaliyetin yanı sıra ekonomik açıdan da ciddi sıkıntılar doğurduğunu söyledi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Genç Memur-Sen’in paydaşı olduğu ‘Küresel Gençlik Zirvesi’ne katıldı. Kocatepe Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Yılmaz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden gelen borsa ve oda başkanları ile bir araya geldiniz. Toplantı da alınan kararlar var mı? sorusuna, “Genel olarak baktığımız da şunu görüyoruz terör birçok faaliyetin yanı sıra ekonomik açıdan da ciddi sıkıntılar doğuruyor. Özellikle hendeklerin kazılması, bir takım şiddet, terör hadiseleri esnaf üzerinde çalışanlar üzerinde ciddi bir maliyet” diye konuştu.

Vatandaşın mağdur olmasını istemediklerini kaydeden Yılmaz, “Terörle mücadeleyi insanımızın emniyeti için yapıyoruz. İnşallah belli bir zaman içerisinde sıkıntılar da ortadan kalkacaktır. Terörün ekonomik etkilerini hafifletmeye yönelik kendi içimizde çalışmalar yürütüyoruz. Hükümet düzeyinde sonuçlandırılarak kamuoyuyla paylaşılacaktır. Asıl hedefimiz insanımızı rahatlatmak, yan etkilerini bir miktar telefi etmek. Hükümet olarak tavrımızı çok net ortaya koymuş bulunmaktayız. Bir taraftan terörle etkili bir şekilde mücadele edeceğiz. Son derece kararlıyız ama diğer taraftan yatırımlarımıza da devam edeceğiz, demokratik kazanımlarımızı geliştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.  

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler