YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yılmaz KPSS iddialarına cevap verdi
Bakan Yılmaz KPSS iddialarına cevap verdi
09 Aralık 2014 07:00
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, KPSS iddialarını yalanladı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’un KPSS’ye girmeden üst düzey göreve getirilenler listesinde kendisinin de bir yakınının olduğu iddialarının doğru olmadığını söyledi.

Milli Savunma Komisyonu’ndan çıktıktan sonra gazetecilerin Haluk Koç’un KPSS’ye girmeden üst düzey göreve getirildiği iddia edilen kişiler arasında kendisinin bir yakınının da olduğu sorusu üzerine Bakan İsmet Yılmaz, iddianın doğru olmadığını belirtti. Listede adı geçen yakınının 20 yıl memurluk yaptıktan sonra 2006 yılında kurumlar arası geçişle TİB’e geçtiğini ifade eden Bakan Yılmaz, “4.5 yılı yöneticilik olmak üzere yaklaşık 20 yıl kamuda çalışmış bir kimse yatay geçiş için başvurmuş ve almış. O listede ne yazıyor, sanki istisnai olarak atanmış gibi, hiç KPSS’ye girmemiş gibi.

Oysa devlet memurluğuna sınavla girmiş, 20 yıl bu devlette çalışmış, 4.5 yıl yöneticilik yapmış bir kimse. TİB kurulduktan sonra kanunen 170 kişi diğer kurumlardan alınır demiş, dolayısıyla kurumlarını bulmuş. Ben o zaman bakan mıyım, siyasetçi miyim, değilim. İnsaf, elinizi vicdanınıza koyunda cevap verin. ‘Abisinin bacanağı’ diyor, benim bacanağım mı, akrabam mı?

Ben Sivaslıyım, Sivas’tan gelen herkesin başımızın üstünde yeri var. Herkesin taleplerini hukuk çerçevesinde taleplerinin yerine getirilmesini her yerden talep ederim, bu benim asli vazifem. Diğerlerini bilmem. Ben benimle ilgili olanların doğru olmadığını söylüyorum. İnsaf yukarıda Allah var, bir gün hesap sorulur” dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler