YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yılmaz, Kosova Başbakanı ile görüştü
Bakan Yılmaz, Kosova Başbakanı ile görüştü
09 Şubat 2013 12:30
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kosova Başbakanı Haşim Taçi ile görüştü.

 

Kosova'da dün temaslarına başlayan Bakan Yılmaz, bugün Kosova Başbakanı Taçi ile Başbakanlık'taki makamında bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmenin ardından Kosova Başbakanlığı tarafından yazılı açıklama yapıldı.
 
Açıklamada, Milli Savunma Bakanı Yılmaz'ın dost ve kardeş ülke Kosova'da bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirttiği, gerçekleştirilen görüşmede Türkiye ile Kosova arasındaki ilişkilerin ve Balkanlar'da son dönemde meydana gelen gelişmelerin ele alındığı ifade edildi.
 
Kosova'nın Sırbistan ile yürüttüğü diyalog sürecine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Yılmaz, bu çerçevede Türkiye olarak yürütülen diyalog sürecine son derece önem verdiklerini ifade etti.
 
Kosova ile Sırbistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesinin ve sağlıklı bir şeklide devam etmesinin bölge güvenliği ve istikrarı için önemli bir gelişme olacağını vurgulayan Yılmaz, Kosova'nın en kısa zamanda uluslararası toplumda hak ettiği yeri alacağı kanaatinde olduklarını belirtti.
 
Türkiye'nin her zaman ve her platformda Kosova'ya destek olacağını kaydeden Yılmaz, bu desteğin budan sonra da devam edeceğini ifade etti.
 
Kosova Başbakanı Taçi ise, Türkiye'nin gerek bağımsızlık öncesinde gerekse sonrasında tüm alanlarda Kosova'ya destek olduğunu belirterek, her zaman olduğu gibi bundan sonra da Türkiye'nin Kosova'yı NATO bünyesinde güçlü bir şekilde destekleyeceğine inandığını dile getirdi.
 
Milli Savunma Bakanı Yılmaz, bugünkü temaslarının ardından Türkiye'ye hareket edecek.
 
 
AA
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler