YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yılmaz: "Halkbankası marka olmak üzereydi ama.."
Bakan Yılmaz: "Halkbankası marka olmak üzereydi ama.."
24 Ocak 2014 21:01
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 17 Aralık operasyonuna değinerek, “Halkbankası marka banka olmak üzereydi. Bunun önüne engel koydular” dedi.

Çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Erzincan’a gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Merkezi tarafından AK Parti Erzincan İl Başkanı Burhan Çakır’a yeni görevinde başarılar dileyen Bakan Yılmaz burada partililere seslendi. Gündeme ilişkin konuşma yapan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 17 Aralık operasyonu ve Halkbank ile ilgili konulara değinerek, “İran’a biliyorsunuz yarı ambargo uygulanıyor. Şimdilerde bu ambargoyu kaldıracaklar.

İran bize doğalgaz satıyor doğru mu? İran’dan doğalgaz alıyoruz. Bu doğalgaz parasının bir yere yatırılması lazım. Nereye yatırılıyor? Halkbankası’na yatırılıyor. İşte bu İran’ın parası Halkbankası’nda durmasında acaba nerde olabilir diye ve Hindistan da bu İran’a olan doğalgaz parasını Halkbankası’na yatırmayı düşünüyordu. Irak’ta düşünüyordu fakat bu olaylardan sonra başka bankayı tercih etti. İsteniyor ki Türkiye marka yaratamasın. İşte Halkbankası marka banka olmak üzereydi. Bunun önüne engel koydular” şeklinde konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler