YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yılmaz: ‘Buruk bir bayram yaşıyoruz’
Bakan Yılmaz: ‘Buruk bir bayram yaşıyoruz’
28 Temmuz 2014 15:48
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ortadoğu'da yaşanan savaşlara dikkat çekerek, buruk bir bayram yaşadıklarını söyledi.

Ramazan Bayramı'nı Bingöl'de geçiren Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valiliğince Polisevi'nde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Bakan Yılmaz, düzenlenen törende Vali İbrahim Taşyapan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün, Jandarma Komutanı Selahattin Mersin, AK Parti Bingöl Milletvekilli Eşref Taş, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Emniyet Müdürü Atalay Ürker, AK Parti Bingöl İl Başkanı Yusuf Coşkun ve davetlilerin katılanların bayramını kutladı.Bayramlaşma töreninin ardından Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği’ni (BİŞHAK) ziyaret eden Bakan Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, bayramlarda birlik ve beraberlik ruhunun güçlendiğini söyledi.

Ramazan Bayramı’nın hayırlı olmasını dileyen Bakan Yılmaz, “Ramazan Bayramı’nı Bingöl’de idrak ediyoruz. Ramazan Bayramı’nın hayırlı uğurlu olmasını diliyor, tebrik ediyorum. Bingöl için, ülkemiz için, İslam alemi için barış, esenlik getirmesini diliyorum. Ramazan ayı boyunca hepimizin yaşadığı güzel bir atmosfer oldu. Onun bütün yıla yayılmasını temenni ediyorum. Barış ve huzur içerisinde ülkemizin, milletimizin geleceğe yürümesini diliyorum” dedi.

Bayramların toplumun önemli dinamiklerinden olduğunu, bu günlerde birlik ve beraberlik ruhunun güçlendiğini ifade eden Bakan Yılmaz, Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekti. Bakan Yılmaz, "Bayramlar aslında toplumuza güç veren, toplumuzu diri tutan hadiselerdir. Bu bayramı da güzel bir şekilde idrak ediyoruz. Ancak bir taraftan da bir burukluğumuz var doğrusu. İslam aleminde maalesef birçok ülkede acı hadiseler görüyoruz. Gazze, Suriye başta olmak üzere son derece sıkıntı içerisinde bayramı geçiren, Ramazan’da yine çok sıkıntılar içerisinde geçiren ülkeler var. O acıdan da bir burukluk hissediyoruz. İnşallah bu bayram acı günlerin geride kalmasına vesile olur diyorum ben. Oradaki kardeşlerimize de en derin bayram dileklerimizi, temennilerimizi iletmek istiyorum” diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler