YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yıldız'dan dinleme isyanı
Bakan Yıldız'dan dinleme isyanı
09 Mart 2014 08:02
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kendisinin de dinlenmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Bir ülkenin cumhurbaşkanını, başkabakanını, enerji bakanını 2,5 yıl resmi kayıtlarla dinleyeceksiniz, benim yalnızca 2013 yılında 27 ülkeyle 40 seferim olmuş. Devlet başkanlarıyla, hükümet başkanlarıyla görüşüyoruz. Neyi merak edersiniz  Siz onu dinleyince, topladığınız bilgileri komşunuza mı verirsiniz yoksa daha uzaklara mı verirsiniz " dedi.

Yıldız, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Fatih Tosyalı tarafından Yelken Kulübü'nde verilen yemekte yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 12 yıl önce bir model benimsediğini ve böylece büyümek istediğine karar verdiğini söyledi.

Son zamanlarda gündemde olan konulara değinen Yıldız, şöyle konuştu:

"Siz bir ülkenin cumhurbaşkanını, başkabakanını, enerji bakanını 2,5 yıl resmi kayıtlarla dinleyeceksiniz, benim yalnızca 2013 yılında 27 ülkeyle 40 seferim olmuş. Devlet başkanlarıyla, hükümet başkanlarıyla görüşüyoruz. Neyi merak edersiniz  Siz onu dinleyince, topladığınız bilgileri komşunuza mı verirsiniz yoksa daha uzaklara mı verirsiniz  Biz bu konuya safiyane yaklaşamayız. Bunun adı başka bir şey oluyor ve siz o ülkenin bakanını dinlerken çok farklı gerekçeler ortaya koyuyorsunuz. Belki terör örgütüne üye olmuştur diyorsunuz. Biz başımızı işten alamıyoruz. Böyle bir komedi olamaz. Peki o zaman şunu sorarsınız 'paralel devlet siz miydiniz, yoksa bir başkası mıydı' diye "

Adalet, hukuk ve demokrasinin en fazla istismar edilen araçlar haline geldiğini belirten Yıldız, Türkiye'de bir dönüm, kırılma noktası yaşatılmak istendiğini kaydetti.

Türkiye'de yapılan operasyonlarla ekonominin kaosa sürüklemek istendiğine işaret eden Yıldız, Türkiye ekonomisinin dimdik ayakta olduğunu ifade etti.

Her 10 yılda bir Türkiye'nin siyaseten büyük bir fırtınadan geçtiğini dile getiren Yıldız, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Siz bir rejimi stabil hale oturtmaya çalışırken bir darbe daha alıyorsunuz, 60'lar 70'ler ve 80'ler de böyle. Şimdi bir benzeriyle de karşı karşıyayız. Ama yıllık disipline son derece iyi bir şekilde uyuyorlar genelde. Eğer Türkiye büyümeye devam etme kararı almasaydı biraz daha problemimiz küçük olabilirdi. Şu anda da biz değişmeye ve büyümeye devam ediyoruz. O yüzden büyümelerin uzun süreli olması ve bir istikrar kazanması, büyümenin kendisi kadar önemli."

Yıldız, siyasi istikrara sahip olmanın ve 17 Aralık sonrasında farklı aralıklarla oluşan olayların net ve büyük resim çerçevesinde gözlemlenebilmesinin son derece önemli olduğunu vurguladı.

Yıldız, daha sonra katılımcıların sorularını yanıtladı.

Bu arada Bakan Yıldız, onuruna verilen yemek öncesi Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Hatay Şubesi'ni ziyaret etti.

 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler