YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yıldırım'dan sosyal medya uyarısı
Bakan Yıldırım'dan sosyal medya uyarısı
15 Mayıs 2013 07:09
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen bombalı saldırının ardından sosyal medyada hayatını kaybedenlerin sayısının açıklanandan fazla olduğu yönündeki paylaşımlar ile ilgili konuştu.

İki gündür memleketi Erzincan’da bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan’dan Ankara Merkez Valiliği görevine atanan Selman Yenigün’ü makamında ziyaret etti.

Vali Yenigün’e yeni görevinde başarılar dileyen Bakan Yıldırım, yaklaşık iki yıllık görev sürecinde Vali Selman Yenigün’ün başarılı çalışmalara imza attığını ifade etti.

Ziyaret sırasında gazetecilerin Hatay saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısının gizlendiği yönünde sosyal medyada paylaşımlar yapıldığı yönündeki sorusunu yanıtlayan Yıldırım, Türkiye’nin hukuk devleti olduğunu hatırlatarak, olayın ik anından beri devletin, hükümetin bütün gücüyle acı çeken insanların yanında olduğunu söyledi.

Türkiye’de internet ve iletişim çok geliştiğinin de altını çizen Bakan Yıldırım; “Hiç bir şeyin saklanması gözden kaçırılması mümkün değil. Bunlar tamamen kötü niyetli, kasıtlı bir haber bunlar bu amaçla çıkarılmıştır. Hiç kimsenin bu konuda tereddüdü olmaması lazım. Acının büyüklüğünü saklayarak biz neyi ispat edeceğiz. Bu olayın içinde kimin olduğu belli. İnsanlıktan nasibini almayan canilerin vahşetidir. Bunu küçültmek olsa olsa onlara hizmet olur. Onun için bu tüp haberlerde de özellikle de interneti çok geliştirdik. Altyapıyı çok geliştirdik. Biz istiyoruz ki bu mecra doğru kullanılsın. Doğru haberler verilsin. Toplumun kafasını karıştıran, onları galeyana getiren asılsız haberlere itibar edilmesin. Sosyal medyanın da sosyal sorumlulukları vardır. Herkesin bu tip olaylarda sorumlu olması icap eder” diye konuştu.

Bakan Yıldırım valilik ziyaretinin ardından hava yolu ile Erzincan’dan ayrıldı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler