YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yazıcı'ya yumurtalı saldırı
Bakan Yazıcı'ya yumurtalı saldırı
01 Mart 2013 23:13
İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin düzenlediği 2011 Vergi Rekortmenleri ödül törenine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’ya yumurta atan öğrenciler gözaltına alındı.

Bakan Yazıcı, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin düzenlediği 2011 Vergi Rekortmenleri ödül törenine katıldı. Konuşma yapmak için kürsüye gelen Bakan Yazıcı’ya, salonda bulunan bir grup öğrenci yumurta attı. Öğrenciler, gözaltına alınarak salondan çıkartıldı.

Daha sonra protestoyla ilgili konuşan Bakan Yazıcı, ”Kafalarını bilgiyle doldursunlar. En büyük sermayemiz bilgi. 'Bu kız öğrencimizi bırakın konuşsun, ne söyleyecekse söylesin’ dedim. Konuşması beni incitecek boyutta da olabilir. Sabırlıyız, ama yumurta atmak bir acizliktir. Buna üzülüyorum, üzüntüm bu. Dolayısıyla bu arkadaşlarla yakından ilgilenmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

İHA

00:17
 // Kenan Akkuş
Olabilir, büyütmemek lazım. Zaten Sayın Bakan da, bu yönde beyanat vermiş. Fakat şu da var ki;
ben bu vergi rekortmeni hikayelerine hiç inanmıyorum. O 'vergi rekortmenleri' kazancınını yüzdesine göre ödediği vergi oranının kat be kat fazlasını ben veriyorum, halk veriyor. Dolaylı vergileri saymıyorum bile. Bir vatandaş, G.ev patronu kadar onurlu değilmi? Eskiden kaç dönem o malum kadın ve Aydın Doğan oluyordu. Ayrıca GSMH oranı da bunların kazancı da dahil edilip, yalandan bir istatistik çıkıyor....
02 Mart 2013 00:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler