YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yazıcı:Türkiye'nin en büyük serveti...
Bakan Yazıcı:Türkiye'nin en büyük serveti...
04 Mayıs 2014 17:27
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Türkiye'nin en büyük servetinin milli birlik ve beraberliği olduğunu belirtti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Türkiye'nin en büyük servetinin milli birlik ve beraberliği olduğunu belirterek, "Milletimiz ne derse o olur. Hata yapanlar yaptıkları eylemin karşılığını hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde göreceklerdir. Bu konuda çok kararlı olduğumuzu, ölçümüzün hak ve adalet olduğunu biliyorsunuz" dedi.

Feshane'de düzenlenen "Giresun Günleri"nde konuşan Yazıcı, Türkiye'nin değiştiğini ve büyüdüğünü, bunun arkasında Türk milletinin ferasetli duruşunun yer aldığını dile getirerek, halkın seçtiği kadroların ülkenin büyümesi ve gelişmesi için çalıştığını söyledi.

Yazıcı, yıllardır Giresunlular'ın hayal ettiği otoban ve havaalanının AK Parti hükümeti döneminde gerçekleştiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Aynı gelişim demiryolunda da devam ediyor. Biz planlı ve programlı bir iktidarız. Biz gece gündüz demeden Türkiye'nin ihracatını, ekonomik potansiyelini artırmak için iş adamlarımızın önündeki engelleri kaldırıyoruz. Türkiye'nin 2002'de ihracatı 36 milyar dolar iken 2013'de 152 milyar dolar ihracat yapan bir ülke haline geldik. Eğer biz bu kadar çalışmasaydık Karadeniz otobanı daha yapılamazdı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye'yi hak ettiği konuma kavuşturmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Gücümüzü sizden alıyoruz. 2011'de Doğu Karadeniz Projesi'ni başlattık.Bu proje bölgenin tanıtımı ve gelişimi açısından büyük önem taşıyor."

Bakan Yazıcı, 2014 yılı çay fiyatlarını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile birlikte gelecek cuma günü açıklayacaklarını bildirerek, Türkiye'nin her yerinde tarımsal ürünlere standart sağlamak için yeni düzenlemeler yaptıklarını kaydetti.

Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunun altını çizen Hayati Yazıcı, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin en büyük serveti milli birlik ve beraberliğidir. Türkiye siyasetine geçmiş dönemlerde musallat olmuş üniformalı toplum mühendisliğine karşı süreçleri sizden aldığımız güçle tasfiye ettik. Şimdi bunun bir başka türlüsü ile mücadele ediyoruz. Aziz milletimiz 30 Mart seçimlerinde sıkışmış olan gazı boşaltmak suretiyle Türkiye'ye rahatlatmıştır. Ama bu arada mücadelemiz devam edecek. Milletimiz ne derse o olur. Hata yapanlaryaptıkları eylemin karşılığını hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde göreceklerdir. Bu konuda çok kararlı olduğumuzu, gücümüzü sizden aldığımızı, ölçümüzün hak ve adalet olduğunu biliyorsunuz."

Bakan Yazıcı, daha sonra Giresun'a ait yöresel yiyecekler ve el emeği ürünlerin sergilendiği stantları gezdi. Yetkililerden sergilenen ürünler hakkında bilgi alan Yazıcı, yemeklerin tadına baktı.

Bir ara Giresunspor - Hatayspor arasında oynanan futbol maçını da izleyen Yazıcı, Giresunlular ile halay da çekti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler