YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Tüfenkci: Dokunulmazlığı sulandırmaya çalıştılar
Bakan Tüfenkci: Dokunulmazlığı sulandırmaya çalıştılar
02 Mayıs 2016 11:21
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, "Dokunulmazlıkları yüksek sesle gündeme getirenler, dokunulmazlığın AK Parti tarafından Meclis'e taşınmasıyla paniklemeye başladı. Dokunulmazlığı sulandırmaya çalıştılar." dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AA muhabirine, hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasını içeren anayasa değişikliği teklifinin TBMM Anayasa Komisyonundaki görüşmeleri sırasında yaşanan olayları değerlendirdi.

Dokunulmazlıkla ilgili tüm sürecin milletin gözü önünde geliştiğini anlatan Tüfenkci, şöyle devam etti:

"Daha önce dokunulmazlıkları yüksek sesle gündeme getirenler, daha sonra dokunulmazlığın AK Parti tarafından 'hodri meydan' denilerek Meclis'e taşınmasıyla paniklemeye başladı. 

Dokunulmazlığı sulandırmaya çalıştılar. Teröre yardım edenler, teröre müzahir olanlar, o günlerde sesleri gür çıkarak, 'İstediklerini Meclis'e getirsinler. Hodri meydan, işte bunların yolsuzlukları, arsızlıkları var, onun için getiremezler' diyenler, AK Parti'nin bütün dokunulmazlıkları Meclis'e getirmesiyle kıvırtmanın, engellemenin yolunu bulmaya çalıştılar. İşte TBMM Anayasa Komisyonunda yaptıkları tam da bu."

"Neyi amaçladıklarını milletimiz çok iyi biliyor"

TBMM Anayasa Komisyonunda dokunulmazlıklarla ilgili görüşmeler sırasında yaşanan olayları doğru bulmadığını vurgulayan Tüfenkci, "TBMM Anayasa Komisyonunu veya komisyonları çalıştıramaz duruma getirenlerin aslında neyi amaçladıklarını milletimiz çok iyi biliyor. 

AK Parti'nin kararlılığı, diğer partilerin de samimi niyetleri ve duruşlarıyla dokunulmazlık yasasının geçeceğine inanıyorum." dedi.


AA

70lerdeki DİDİ ile BİRCH mücadelesini bilirmisiniz.
 // hursit dilaver
galiba sonunda bu dokunulmazlık işi DP devrinde bir DPli bakanın sözü gibi olacak. HASTANIN AMELİYATI ÇOK BAŞARILI GEÇTİ.ANCAK HASTAMIZ VEFAT ETTİ...'AKP aslanlar gibi çalıştı ama o muhalefet yok mu'.. ''buna mani oldu,kandırıldık,ihanete uğradık'.,'sözlerinde durmadılar'....bu işin sonu böyle olacak galiba..sizler hala CHP ile nasıl dans edilir öğrenemediniz. bari bugün külliyede sayın cumhurbaşkanından taktik alınız....
02 Mayıs 2016 Pazartesi 13:16
950den beri çıkan hangi kanuna evet dedi CHP yahu..
 // hursit dilaver
geçmiş olsun sayın vekilim sulandırma ne kelime.siz hala o dokunulmazlıktan sonuş mu bekliyorsunuz. hata maalesef AKP de CHPnin gazına gelip bütün dokunulmazlıklar kalksın denir mi.. CHPnin şimdiye kadar kaç oyununa geldiniz. nerde İSTİKŞAFİ görüşmeler, restorasyon hükümeti, kabul edilen 60 madde.. daha neler var böyle CHP ile yola çıkarsanız,allah sizi de bu milleti de korusun.hiçbir CHPli bu oylamada evet demez.fıtratları böyle..AKP bunu hala anlamadı mı..tarihe baksın bari.....
02 Mayıs 2016 Pazartesi 13:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler