YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Taner Yıldız: 7 Haziran'da bunları unutmayın
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, halkın 7 Haziran'da sandığa giderken, durdurulan MİT TIR'larını, bedduaları, 17-25 Aralık operasyonlarını, uzun adam diyenleri, Gezi olaylarını ve Taksim'i Kabe'yle kıyaslayanları unutmamalarını istedi.
Bakan Taner Yıldız: 7 Haziran'da bunları unutmayın
08 Mayıs 2015 / 17:53 Güncelleme: 08 Mayıs 2015 / 17:55

Kütahya'ya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sevgi Yolu üzerinde AK Parti Seçim İrtibat Bürosu önünde halka hitap etti.
 
Halkın yüzde 50'sinin oylarını alıp yüzde yüz hizmet götürdüklerini belirten Taner Yıldız, "Her şeyi affedebiliriz ama ihaneti asla, bizim yetişme tarzımızda bu var. Bizim geleneklerimizde, göreneklerimizde bu var. Biz bağrımızı açtık. Biz yüreğimiz açtık ama bunun istismar edilmesini hiçbir zaman müsaade etmedik, etmeyeceğiz de.

7 Haziran seçimlerine yaklaşıyoruz. Boş vaatlere aldırmadığı için ülkemiz şu anda AK Parti iktidarıyla beraber devam ediyor. Bu ülkenin idaresine konan güçlü irade AK Parti ile devam edecek. Bir kısım vakıflar, bir kısım manipülatif kurumlar, bir kısım spekülatif kurumlar şu anda koalisyon hükümetlerini hazırlamak için algı operasyonlarına girdiler. Hiçbir tanesine vatandaşımız yüz vermeyecektir.

Bunu hep beraber göreceğiz. Bakın, Türkiye kamburlarını attıkça çözüm süreciyle beraber geldiği nokta inşallah Türkiye'nin geleceği olacak. Sandığa giderken lütfen şunları unutmayın. Nüfus cüzdanınızı, vicdanınızı, durdurulan MİT TIR'larını, beddua seanslarını, 17-25 Aralık operasyonlarını, uzun adam diyenleri, Gezi olaylarındaki ihanet odaklarını, Taksim'i Kabe ile kıyaslayanları, bunların hiçbirini unutmayın" diye konuştu.
 
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı da eleştiren Bakan Yıldız, "Demirtaş, kayıp kaçakla alakalı samimiyse, '230 kilovat saat, bilmem şu kadar kilovat saat dağıtacağım' demek yerine, kalksın kayıp kaçakların meşru olmadığına, doğru olmadığına dair bir beyanat versin. Dürüst ve samimiyse 'Bunlar doğuda da üretildiği için hakkımız, batıda tüketildiği için de bunlardan alacağımız var' deyip ayrımcı bir üslup taşımasın. Türkiye'nin tamamını kucaklamaya hazırlandığını söylediği bir dönemde, Türkiye'de derin boşluklar oluşturacak ve ideolojik bir yapıya dönüştürecek elektrik kayıp kaçaklarıyla alakalı demeçlerini bekliyorum. Bununla alakalı vatandaşlarımıza, herkesin bunun bir hem devletine hem de komşusuna bir kul hakkı olarak döneceğini söylemesini bekliyorum" ifadelerini kullandı.
 
Bakan Yıldız, daha sonra TBMM KİT Komisyonu Başkanı Hasan Fehmi Kinay, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti Kütahya milletvekili adayları Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel ve Ahmet Tan ile birlikte halkı selamlayarak, 7 Haziran seçimleri için destek istedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler