YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Soylu'dan çok sert tepki: Kamera şakası mısın nesin ya?
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun SİHA'larla ilgili skandal sözlerini "kamera şakası mısın nesin ya, kamera şakası mısın" diyerek eleştirdi.
Bakan Soylu'dan çok sert tepki: Kamera şakası mısın nesin ya?
13 Eylül 2017 / 21:08 Güncelleme: 13 Eylül 2017 / 21:16

Bakan Soylu konuyla ilgili, "CHP Genel Başkanı daha sonra çıkacak, diyecek ki bunlar terörist olabilir ama silahları yok, kamera şakası mısın nesin ya, kamera şakası mısın sen?" dedi.

Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, ATO Congresium'da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katılımıyla gerçekleştirildi. AK Parti'nin bir istişare ve ortak akıl partisi olduğunu belirten Bakan Soylu, "İlçelerimizde, mahallelerimizde, belediyelerimizde bunu gerçekleştirerek ortak aklın bir yöneticiliği, ilçeyi, ülkeyi, ne noktaya getireceğinin en iyi örneğini vermeye çalıyoruz. Ancak, belediye başkanlarımızla istişarenin bu toplantılar içerisinde bana göre biraz daha farklı bir yeri ve anlamı var. Temsil ettiğiniz makamların, millet nezdindeki itibarının ne kadar büyük olduğunu ve ne kadar önemli olduğunu işaret etmektir" ifadelerini kullandı.

Terörle mücadele konusuna değinen Soylu, "Özellikle PKK'nın temsilcisi konumuna gelen siyasi parti tarafından yönetilen belediyeler, vatandaşa hizmet etmek şöyle dursun terör örgütüne eleman ve lojistik desteği sağlayan 12-13 yaşındaki çocukların veya gençlerin Kandil'e yollandığı toplanma merkezi haline getirilmiş. Bir belediye binası düşünün ki yapılan aramada içinde roketatar, mühimmat ele geçiriliyor. Hem terörle mücadelemizi engelliyor hem vatandaşın evladına dokunuyor hem de belediyecilik hizmetlerinin kasıtlı olarak aksamasına sebep oluyor. PKK ile iltisaklı olduğu tespit edilen 93, FETÖ ile iltisaklı olduğu tespit edilen 8 belediyeye görevlendirme yapıldı" şeklinde konuştu. 

CUMHURBAŞKANININ TALİMATIYLA YENİ STRATEJİ!

Soylu, "Yaklaşık bir haftadır bizim terörle mücadelemizde kullandığımız İnsansız Silahlı Hava Araçlarının (SİHA) operasyonuna ilişkin CHP'li bir genel başkan yardımcısının haddini aşan, orada mücadele eden güvenlik güçlerimizi inciten bir ifadesi olmuştur. CHP Genel Başkanı da bu ifadelere koro halinde katılmıştır. CHP'li vekil bunu anlattı ve söyledi. Bizler de gerekli açıklamaları ortaya koyduk. Bir yıldır bu görevi yapıyoruz ve terörle mücadelede çok önemli bir noktaya geldik. Ama şuna dikkat ettik, Cumhurbaşkanımızın talimatı var, artık terörü yerinde ve bulunduğu noktada ortadan kaldırmaya yönelik bir strateji geliştirdik. Bir taraftan da teknolojik kabiliyetimizi yükseltmek zorundaydık. Türkiye, ne günlerden ne günlere geldi. İnsansız hava araçlarını İsrail'den istediğimiz günleri hatırlıyoruz. Bu milletin bir evladı olarak gurur duyabilirsiniz, geçen yıl bu zamanda iç güvenlik birimleri olarak söylüyorum, havada ancak yüz saatlik bir keşif yapabiliyorduk. Şimdi, jandarma, polis her birimimizi 24 saat çalıştıracak bir noktaya getirdik. O yüz saati bir yıl içerisinde 2 bin 600 saate çıkardık" şeklinde konuştu.

YALNIZCA TERÖRİSTLER ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ!

"Kötü komşu ev sahibi yaparmış" diyen Soylu, "Bu zorluk bize evlatlarımıza hem teknik kabiliyet hem de teknik donanım açısından önemli bir avantaj sağladı. Daha işin başındayız. TSK, sınırımızın her bir tarafını insansız hava araçlarıyla gözetleyebilecek. Biz, iç güvenlik sistemimizdeki mekanizmalarımızı devam ettireceğiz ve bu operasyonları birlikte yöneteceğiz. Orada bir sivil kayıp söz konusu değildir. Etkisiz hale getirilen kişilerin terörist olduğunu, ortada piknik falan olmadığını, yakalanan diğer teröristin kendi ifadesinde de bunu doğruladığını kamuoyuna anlattım. Adam diyor ki, biz 4 tane teröristle beraber orada buluşmaya gittik. Burada soruyorum, yani şehir içerisinde bir sivil vatandaşı infaz etmenin keşfini kim veriyor bu teröristlere? Onlar sivil falan değil, onlar keşif yapıyorlar. Kaymakam şu saatte çıkıyor, belediye başkanı şu saatte gidiyor. Halk tarafından sevilen öğretmen bu saatte evine giriyor. CHP Genel Başkanı daha sonra çıkacak, diyecek ki bunlar terörist olabilir ama silahları yok, kamera şakası mısın nesin ya, kamera şakası mısın sen? Sonra söylediği şu; 'Efendim bu teröristin belgesi olur mu?' Gideceğim Kandil'den teröristin belgesini alacağım. Bizde teröristin belgesi var Kılıçdaroğlu, senin dediğin gibi değil, bizdeki teröristin belgesi şurada. Onyıllardan beri şehit cenazesine gittiğinde, her jandarmanın, her askerin tabutunun altına şu omzunu verdiğinde La İlaheillah, bizde teröristin belgesi o şehitlerin cenazeleridir" açıklamasında bulundu.

OYUNLAR VE TEZGAHLAR ÇOK NET ORTADA!

Bu millet ve medeniyetin dün olduğu gibi bugün de büyük iftiralara maruz kaldığını belirten Soylu, bu konuda ortada çok büyük bir tezgah olduğunu ifade etti. 

Oyunların ve tezgahın çok net olduğunu dile getiren Soylu, "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger iki ayrı beyanatta bulundu. Birincisinde 'Biz 2019'da HDP ile birlikte olmalıyız' diyor. Bunu alın bir kenara koyun. Bir şey daha söylüyor ki çok tehlikeli, 'Bu, Güneydoğu'da kayyumlara alınan belediyeler var ya, zaten HDP oraları tarumar edecekti, bu demokratik bir ayıp değil ama orada nelerin döndüğünü de biliyoruz' diyor." ifadelerini kullandı.

Soylu, bu açıklamalarla ne yapılmak istendiğini çok iyi bildiklerini dile getirerek, "Bir, dün delillerle, organizasyonlarla temizlettirmeye çalıştıkları HDP'yi ve PKK'yı bu sefer bir projeyle beraber CHP'ye temizlettirmeye çalışıyorlar. İki, en önemlilerinden bir tanesi, Türkiye terörle mücadelede çok önemli bir kabiliyet kazandı. Bu kabiliyete hem ülke içinde hem uluslararası alanda zafiyet verdirmeye çalışıyorlar. Üç, en önemlilerinden bir tanesi, özellikle 2019'da birlik olacakları HDP ile birlikte onların Güneydoğu'daki tabanının bir şekilde kaybolduğunu görünce onları bir başka mağduriyet üzerinden bir tabanla bütünleştirmeye tekrar çalışıyorlar." şeklinde konuştu.

 // Mustafa kale
Ağzına yüreğine sağlık AllAH CC seningibileri adedini çoğalsın bu millet arkanızda eveli ALLAH zihinle sonra bu millet yürü kovala köpekleri kasetçi kemalları yahudi uşaklarını duamız sizinle zizi seviyoruz...
14 Eylül 2017 01:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler