YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Şimşek buna ne dedi?
Bakan Şimşek: Kral Abdullah'ın uçakla 15 milyar dolar getirdiği iddiası hikâye
Bakan Şimşek buna ne dedi?
10 Haziran 2010 / 17:19 Güncelleme: 10 Haziran 2010 / 18:34

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir gazetede yer alan "Suudi Kralı Abdullah Türkiye'ye geldiğinde uçakla 15 milyar dolar getirdi" iddialarına yalanladı. Şimşek, Türkiye'nin bir hukuk devleti, hiç kimse 15 milyar doları nakit olarak uçaklarla, kamyonlarla taşımaz. Bu tamamen bir hikaye." dedi.
 

Four Seasons Otel'de düzenlenen  Şimşek, "Ben yıllarca finans sektöründe çalıştım. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri veya Katar gibi ülkelerde para yönetimini yapanların, New York, Londra'daki profesyonellerden hiçbir farkı yoktur. Onlar Türkiye'ye yatırım yapmak isterlerse o yatırım kanalları bellidir. Hiç kimse böylesine büyük meblağ paraları, hele böyle profesyonel ülkelerden nakit olarak getirmez. Bir de rakamlarda da bunun olduğuna dair hiçbir emare yok, tamamen bir hikaye." açıklamasında bulundu. 

BAŞBAKAN DA YALANLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bazı basın yayın organlarında yer alan ve Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye 15 milyar dolar geldiği ve bu paranın portföy yatırımları ve mevduatta artışa neden olduğuna dair iddialar tamamıyla yalandır. Bunların aslı astarı yoktur. Bu yalanlara lütfen prim vermeyin'' dedi.

 
CHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler