YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Şahin: Henüz kesinleşmiş bir bilgi yok
Bakan Şahin: Henüz kesinleşmiş bir bilgi yok
Bakan Şahin: Henüz kesinleşmiş bir bilgi yok
11 Ekim 2008 / 09:34 Güncelleme: 11 Ekim 2008 / 00:00

Adalet Bakan Mehmet Ali Şahin, Belçika'nın bir operasyonda el koyduğu 10 milyon euroyu PKK terör örgütüne geri ödeyeceği iddiasıyla ilgili olarak, "Henüz bana anlatıldığı kadarıyla bu konuda kesinleşmiş bir karar yok" dedi.


Karabük'ün Safranbolu ilçesinde gerçekleştirilen 9. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'nin kokteyline katılan Bakan Şahin, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.


''Belçika makamlarının 1996'da düzenlenen bir operasyonda ele geçirilen, terör örgütü PKK'ya ait 10 milyon euronun, terör örgütüne iadesiyle ilgili süreç başlattığına'' ilişkin haberlerin hatırlatılması üzerine Şahin,


"Biraz önce yolda Lüksemburg büyükelçimizden aldığım bilgi kadarıyla Belçika bu parayla ilgili konuyu Lüksemburg'a devretmiş. Henüz bana anlatıldığı kadarıyla bu konuda kesinleşmiş bir karar yok. Tür Dışişleri bu konuyu diplomatik yolla çözmek ve bunu engellemek için yoğun bir çalışma içersinde. Adalet Bakanlığı'na bilgiler düşerse onun gereğini yerine getiririz ama bu tamamen yurt dışında dış temsilciliklerimiz takip ettiği bir konu. Özellikle Avrupa Birliği ülkelerinin AB'nin PKK'nın terör örgütü olduğuna dair aldıkları kararın arkasında durmalarını ve terör örgütünü destekleyen yayın organlarına para aktarımıyla ilgili bir takım tasarruflara mani olmalarını bekliyoruz Türkiye olarak. Aksi halde AB ve AB ülkeleri tutarsız bir tavır sergilemiş olurlar ve bu bağlamda küçük düşürecek bir durum ortaya çıkar. Lüksemburg Büyükelçimiz Fuat Bey tarafından bu konu takip edilmektedir" diye konuştu.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler