YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Şahin, DTP'ye çağrıda bulundu
Bakan Şahin, DTP'ye çağrıda bulundu
Bakan Şahin, DTP'ye çağrıda bulundu
08 Kasım 2007 / 10:50 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, DTP'lilere kendinizi gözden geçirin çağrısında bulundu. Bakan Şahin, DTP grubu ve bu gruba ait milletvekillerinin üyesi bulundukları TBMM'yi ve bu Meclis'i oluşturan millet iradesini bir kez daha kendi kafalarında ve gönüllerinde değerlendirmelerini, nerede bulunduklarını, hangi ülkenin vatandaşı olduklarını bir kez daha irdelemelerini tavsiye ediyorum dedi.


Samanyolu Televizyonu'nda, Siyaset Sahnesi adlı programa katılan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelede uzun süredir yorucu bir çalışma içerisinde olduğunu ve şehitler verildiğini belirterek, terör konusundaki hassasiyeti vurguladı.


Kaçırılan askerlerin Türkiye'ye getirilmesinin ardından DTP'li milletvekilleri hakkında soruşturma açılmasını da değerlendiren Şahin, bölücü terör örgütü ile bir bağ olduğu izlenimi, herhalde bu görüntüyle yeniden ortaya çıkmış olmalı ki, cumhuriyet savcılarımız bunun üstüne gitme ihtiyacı duymuşlardır. Her şey kamuoyunun gözü önünde cereyan ediyor. Halkımızın sağduyusu her şeyi çok güzel şekilde değerlendirecek niteliktedir diye konuştu.


Adalet Bakanı Şahin, DTP'nin kapatılması için provokatif eylemler gerçekleştirildiğine ilişkin bir soruyu yanıtlarken de, DTP grubu ve bu gruba ait milletvekillerinin üyesi bulundukları TBMM'yi ve bu Meclis'i oluşturan millet iradesini bir kez daha kendi kafalarında ve gönüllerinde değerlendirmelerini, nerede bulunduklarını, hangi ülkenin vatandaşı olduklarını bir kez daha irdelemelerini tavsiye ediyorum. Şu andaki tutumlarıyla eğer bir davaları varsa, o davaya hizmet etmeleri mümkün değildir dedi.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler