YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Şahin Avusturya'ya gidiyor
Bakan Şahin Avusturya'ya gidiyor
10 Aralık 2012 15:10
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Avusturya'da bazı incelemelerde bulunacak.

Fatma Şahin, beraberindeki heyetle 12 Aralık Çarşamba günü Viyana'ya gidecek. Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliği'ni ziyaret edecek Şahin'in onuruna büyükelçilikte akşam yemeği verilecek.

Perşembe günü Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Destek Kurumu'nu ziyaret edecek Şahin, yetkililerden kurum hakkında bilgi alacak. Bakan Şahin buradaki incelemelerinin ardından Josefstadt'taki engelliler atölyesini gezecek.

Sağlık ve Sosyal İşlerden Sorumlu Eyalet Bakanı Sonja Wehsely'in vereceği çalışma yemeğinin ardından Fatma Şahin, Gözetimli Çocuk Evi'ni gezecek, Türk toplumu temsilcileriyle görüşecek.

Avusturya Çalışma, Sosyal İşler ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Rudolf Hundstorfer'le de görüşecek Şahin, Avusturyalı bakanın onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak.

Cuma günü Hastaneler Birliği Güney Viyana Sosyal Tıp Merkezine bağlı huzur evinin gezecek Bakan Şahin, Avusturya Kadından ve Kamu Çalışanlarından Sorumlu Bakan Gabriele Heinisch-Hosek ile biraraya gelecek. Bakan Şahin Ekonomi, Aile ve Gençlik Bakanı Reinhold Mitterlehner ile görüşmesinin ardından yurda dönecek.

Bakan Şahin ile AK Parti Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, CHP İstanbul Milletvekili Sedef Küçük, MHP Ankara Milletvekili Zühal Topcu, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Abdulkadir Kaya, Kadının Statüsü Genel Müdürü Özlem Bozkurt Gevrek, Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi de Viyana'ya gidecek.

İncelemeleri sırasında Şahin'e yeni göreve başlayan dış politikalarla ilgili danışmanı Büyükelçi Aslıgül Üğdül de eşlik edecek.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler