YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Ramazanoğlu: Sıfır tolerans!
Bakan Ramazanoğlu: Sıfır tolerans!
23 Aralık 2015 16:21
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, 12 yaşındaki çocuğa tecavüzden yargılanan sanığa alt sınırdan ceza verilmesiyle ilgili, “Bu konudaki hem bakanlığımızın tavrı, hem benim tavrım sıfır tolerans” dedi.

TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu 2015 yılı 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı Ankara Sanayi Odası’nda düzenlendi. Toplantıya; Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serpil Polat, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete katıldı.

Toplantı sonrasında Bakan Ramazanoğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin, Diyarbakır’da 12 yaşında engelli bir kız çocuğuna tecavüzle yargılanan sanığa alt sınırdan ceza verilmesiyle ilgili sorusunu cevaplayan Ramazanoğlu, “Bu konudaki hem bakanlığımızın tavrı, hem benim tavrım sıfır tolerans” diyerek şunları kaydetti:

“Böyle bir şeyi ben kabul etmiyorum. Hem engelli olacak hem bir çocuk olacak. Böyle bir şeyin iyi hali ya da alt sınırın olmaması lazım. Bu konu ile ilgili yasal düzenlememiz var. En kısa zamanda bunu yasal düzenlemeyle bir çerçeveye oturtturacağız. Bundan önce rahmetli Özgecan evladımızın o yasada verilen kararla biraz gönlümüze bir su serpilmişti. Evet, artık bu işin vicdanı bu şekilde işleyecek diye. Maalesef bu şekilde gördük. Bu konuda sıfır tolerans bir yaklaşımım var.”

“Terör nedeniyle Diyarbakır’dan göç eden aileler ile ilgili bakanlık olarak neler yapacaksınız” sorusuna ise Ramazanoğlu, “Acil olarak bir organizasyonumuz var. Sayın kaymakamlarımız ve valilerimizle çalışıyoruz. Bütün ihtiyaçlar tespit edildi. Onlarla ilgili hem günlük ihtiyaçlar hem de rutin içerisinde olan barınma, yiyecek ve ısınma, giyecek konusunda bütün ihtiyaçları gideriliyor. Ne gerekiyorsa hepsini yapıyoruz. Ciddi bir koordinasyon ve çalışma içerisindeyiz” cevabını verdi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler