YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Ramazanoğlu: Çocuk istismarına en ağır ceza verilmeli
Bakan Ramazanoğlu: Çocuk istismarına en ağır ceza verilmeli
27 Mart 2016 19:05
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, çocuk istismarına ilişkin, "Benim gönlümden geçen verilebilecek en ağır cezaların verilmesi ve asla bir daha topluma çıkmamaları." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Van'daki temasları kapsamında, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Ramazanoğlu, burada yaptığı konuşmada, çocuk şiddeti, tecavüzü ve hakları bakımından toplumdaki hassasiyetlerin aynısını taşıdıklarını ifade ederek, "13-14 Nisan'da bakanlığımızı ilgilendiren bütün kanunları gözden geçireceğimiz bir hukuk çalışması yapıyoruz.

Bu çalıştayda ele alacağımız konulardan biri de hem sorumlu olan kurumlarda hem de aile içinde ihmal, istismar ve tacize uğrayan çocuklar konusunda verilecek cezalarla ilgili konuları görüşeceğiz." dedi.

"İyi hal indirimi cümlesini duymak bile istemiyorum"

"Benim gönlümden geçen verilebilecek en ağır cezaların verilmesi bütün haklardan mahrum bırakılmaları, asla ve asla bir daha topluma çıkmamaları" diye konuşan Ramazanoğlu, şöyle devam etti:

"Bu cezalandırmayı aynı zamanda kadın şiddeti içinde istiyorum. Kadınlara karşı şiddet ve tecavüz fiili işleyenler konusunda da sıfır tolerans ve sonuna kadar takip yapıyoruz. İyi hal indirimi cümlesini asla duymak bile istemiyorum. İnsanlık dışı bu suçu işleyen kişilerin iyi hali nasıl olabilir. Bu konuda asla ve asla bireysel olarak ve bakanlığım olarak tavizimiz yok."


AA

aynı delikten iki defa misali!
 // zülfikar
Kardeşim kendinizi iyi ifade edemiyorsunuz ya da daha etkili. hakkınızda twitter da o kadar çok saçmasapan cümleler geçiyor ki bu mesele üzerine; geçmiş olaylarda da öyle. Adam tecavüzden iyi hal indirimi aldığında, fatura hükümete sosyal medyada kesiliyor, onu iyi hal indirimi sanki siz vermiş gibi kudurmuş it gibi havluyorlar. İşte biz haklıyızda şöyle de böyle de. Bakanlıkların bu konuda zafiyeti var, olmayan birşeye olmuş süsü verilip karalama yapılıyor s.medyada, kontra hamle gerekiyor....
27 Mart 2016 Pazar 19:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler