YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Ramazanoğlu Anıtkabir'i ziyaret etti
Bakan Ramazanoğlu Anıtkabir'i ziyaret etti
05 Aralık 2015 13:16
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu başkanlığındaki heyet, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 81. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Ramazanoğlu ve beraberindeki heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün Mozolesi'ne geldi. Ramazanoğlu'nun mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. 

Heyet, mozoleye çıkan merdivenin önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Ramazanoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Aziz Atatürk, kadınlarımızı çağdaş, medeniyet tasavvurunuzun merkezine taşıyan siyasal yaşamımızın, demokrasimizin vazgeçilmez unsuru kılan seçme ve seçilme hakkını elde etmemizin 81. yıl dönümünde manevi huzurundayız. 5 Aralık 1934'te kadınlarımızın seçme ve seçilme hakkını elde etmesi, ekonomiden kültüre, siyasetten sanata birçok alanda kadınlarımızın rolünü artırmış, toplumsal yaşama aktif katılımını sağlamıştır.

Yeni yüzyılda büyük Türkiye'nin inşasında kadını, erkeği, yaşlısı, genci ile güçlü aile yapımızı koruyarak geleceğimizi inşa etmeye devam edeceğiz. Kadın, medeniyettir. Kadın, annedir, öğretmendir, mühendistir, doktordur. Kadın, siyasetçidir, işçidir, emekçidir. Kadın, milletimiz için açtığımız yolda geleceğimizin teminatıdır. Bizler sahip olduğumuz kültür ve medeniyetimizin özünü koruyarak, çağdaş dünyanın bilim ve teknoloji alanındaki kazanımlarına sahip çıkarak güçlü Türkiye'yi gelecek nesillere emanet etmenin azim ve kararlılığındayız. Bu duygu ve düşüncelerle aziz hatıranızı bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler