YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Müezzinoğlu: "Oy kullanabiliyorsa 18 yaşında aday da olabilsin"
Bakan Müezzinoğlu: "Oy kullanabiliyorsa 18 yaşında aday da olabilsin"
20 Mayıs 2015 01:20
Bursa'da Kent Parkı'nın açılışında konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Benim gibi 70 yaşında yaşlanmış dünya kadar insan varsa Meclis'te 18 yaşında gençler girse ne olur ya " dedi.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, merkez Osmangazi ilçesi Hüdavendigar Mahallesindeki Hüdavendigar Kent Parkı açılışında konuştu.

Gençleri siyasete davet eden Müezzinoğlu, "Gençler ülkenin geleceğine sahip çıksın. Ülkenin kaderini belirlesin. Bakınız, biz milletvekili ve seçilme yaşını 30'dan 25'e indirirken CHP ve MHP'yi zor ikna ettik. O zamanlar bize 'Çoluk çocuğun Meclis'te ne işi var ' dediler. Şimdi seçilme yaşını seçme yaşına indirmek istiyoruz. Yani 18 yaşında oy kullanabiliyorsa, 18 yaşında aday da olabilsin. CHP ve MHP diyor ki, 'Hayır ya. Çoluk çocuğa mı bırakacağız Meclisi ' 60 yaşında, benim gibi 70 yaşında yaşlanmış dünya kadar insan varsa Meclis'te, 18 yaşında gençler girse ne olur ya. 18 yaşında 1 milyon gencimiz var."

"Bu gençlere bir milletvekili düşmez mi  19 yaşında 1 milyon 200 bin gencimiz var, 1 tane milletvekili tecrübe kazansa, girişimci olsa iyi olmaz mı  Ama onların derdi kendi koltuklarını korumak. Onların derdi millet değil. Onların derdi gençler değil. Onların derdi koltuklarını sağlam tutmak" dedi.

Konuşmasının ardından Müezzinoğlu ve beraberindeki heyet parkın açılış kurdelesini kesti.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler