YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Müezzinoğlu: Kararın hukuken hiçbir izahı yok
Bakan Müezzinoğlu: Kararın hukuken hiçbir izahı yok
26 Nisan 2015 12:59
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "paralel yapı" soruşturması kapsamında mahkemenin verdiği tahliye kararının ''hukuken hiçbir izahı olmadığını" belirtti, "Bu süreci millet atlatacak" dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni (BESOB) ziyaretinde, bir gazetecinin sorusu üzerine, İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği'nin, İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi'nin "paralel yapı" soruşturmaları kapsamında tutuklu bulunan şüpheliler hakkında verdiği tahliye kararının usul ve yasaya aykırı olduğu gerekçesiyle "yok hükmünde" olduğuna ve bu nedenle şüphelilerin tutukluluk hallerinin devamına karar vermesini değerlendirdi.

Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Ne yazık ki ülkemizde son 50-60 yıldır bu anlamda sorunlar yaşıyoruz. Öncelikle milli iradeye yapılan darbeler sorununu yaşadık, 60 darbesini, 70 müdahalesini, 80 müdahalesini, 28 Şubat'ı yaşadık. AK Parti döneminde 27 Nisan bildirisini, iki kişiden birinin oyunu almış bir siyasi partinin kapatılma davasını, 411 milletvekilinin başörtüsüyle ilgili yaptığı düzenlemeyi Anayasa Mahkemesine götüren CHP ve bunu iptal eden Anayasa Mahkemesi, '367 olmadan TBMM toplanamaz ve cumhurbaşkanı seçimine geçemez' diyen hukuk ucubelerini bu ülke, bu millet yaşadı. İstiyoruz ki önce milli irade, sandığın iradesi ve demokrasi otursun. Ondan sonra da hukuk sistemi sağlıkla otursun. Ne yazık ki bu ülkede milletin iradesine zaman zaman tanklarla, sermayeyle darbe yapıldı. Zaman zaman da hukuk sistemiyle darbe yapılmak isteniyor. Bu süreç de bunlardan biri. Hukuken hiçbir izahı olmadığı halde serbest bırakma kararı veriyor bazı mahkemelerimiz. Bu süreçleri de bu ülke, bu millet atlatacak. Millete yanlış yapan bedelini ödeyecek. Milletle beraber yürüyen de ödülünü milletten alacak."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler