YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan 'mezarlık' iddisına cevap verdi!
Bakan 'mezarlık' iddisına cevap verdi!
15 Ağustos 2013 17:43
Bakan Erdoğan Bayraktar’ın İstanbul Karacaahmet Mezarlığı’nda satın aldığı mezar yerinde tarihi mezarlara zarar verilmesinin söz konusu olmadığı açıklandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar’ın İstanbul Karacaahmet Mezarlığı’nda satın aldığı mezar yeriyle ilgili olarak bugün bir gazete çıkan ve internet medyası tarafından da yayınlanan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.Bakan Erdoğan Bayraktar’ın Karacaahmet Mezarlığında 28 Haziran 2012 tarihinde, babasının mezarının bulunduğu yerden 108 bin lira karşılığında 7.92 metrekarelik yer satın aldığı belirtilerek şöyle denildi:

"Haberde iddia edildiği gibi Sayın Bakan’ın tarihi mezarlara zarar vermesi söz konusu olmayıp, mevcut yer boş alan olarak satın alınmıştır. Mezar yapımı sırasında insan kemikleri çıktığı ve bunların da başka yere taşındığına dair iddialar da gerçek dışı olup, mezar çalışması tamamen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nün gözetiminde yapılmıştır. Mezarlıkta yapılan sadece istinat duvarının yıkılarak yenilenmesi işlemi olup bu da Mezarlıklar Müdürlüğü’nün kendi tasarrufundaki bir konudur."

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler