YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Kılıçi manevi değerlerin önemine değindi
Bakan Kılıçi manevi değerlerin önemine değindi
20 Ocak 2016 19:04
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,"Milli değerlerinizin ne olduğunu bilmezseniz eğer o zaman altına imza attığınız metinlerin de ne anlama geldiğini anlayamazsınız" dedi.

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Türkiye Gençlik Vakfı'nca (TÜGVA) yaptırılan Burhanettin Kayhan Külliyesi'nin temel atma törenine katılan Bakan Kılıç, burada yaptığı konuşmada mili ve manevi değerlerin önemine değindi.

Bakan Kılıç, şöyle konuştu:

"Milli değerlerinizin ne olduğunu bilmezseniz eğer o zaman altına imza attığınız metinlerin de ne anlama geldiğini anlayamazsınız.

Dolayısıyla milli ve manevi değerlerimizin ne olduğunu iyi bilmeniz gerekir. İsminizin önüne konacak olan hiçbir lakap milletin gönlünde alacağınız yerin yerini tutamaz. Dolayısıyla fikir hürriyeti anlamında herkesin fikrini söylemeye hakkı vardır.

Bunda hiç kimsenin şüphesi yok ama ortaya koyduğunuz fikrin ve düşüncenin ifade ettiğiniz düşünceye cevap verme hakkı da herkes de vardır. Bunu da böyle bileceksiniz." 

Siyasette zaman zaman eleştiriler yapıldığına işaret eden Bakan Kılıç, "Biz evet siyasiyiz. Siyaset yapıyoruz.

Siyaset yaparken, siyasi partiler mensupları, milletvekilleri, bakanlar, genel başkanlar, genel başkan yardımcıları, belediye başkanları, il başkanları birbirleri hakkında yaptıkları açıklamalarda bazen birbirlerini eleştirirler. 

Bazen sınırlar zorlanılır. Bazen seçim dönemi içerisinde, Samsun’da da geçen dönem yaşadığımız gibi, edep sınırını aşanlar olur.

Cevapları veririz. Ancak buradan açık ve seçik olarak söylüyorum. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı siyasi polemik içerisinde olmaz. Buna tevessül edenler de cevabını alır" dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösteren Bakan Kılıç, şunları kaydetti: 

"Şimdi biz, edebimizi bozmadan diyoruz ki Sayın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı sizin Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında benim tekrarlamayacağım ve kullandığınız o kelimeleri size aynen iade ediyoruz. Neden böyle bir tepkiyle karşılaştığını anlayamamış ayın genel başkan. Ben size söyleyeyim sayın genel başkan. 

Sizin gönlüne giremediğiniz millet var ya Recep Tayyip Erdoğan’ı yüreğinde taşıyor. Size onun için bu tepkiyi gösteriyor. Ama işte bunu bile anlayamıyorsunuz. Onun için sizin söylediğiniz sözün bizim hükmümüzde hiçbir değeri yoktur. Kanunlar nezdinde karşılığı neyse onun da gereğini kanunlarımız yapacaktır."

"Bizim medeniyetimiz inşa ve ihya medeniyetidir"

Törende konuşan TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet ise külliyenin içinin doldurulması açısından öğrencilere ve insanlara büyük görev düştüğünü belirterek, "Bizim medeniyetimiz inşa ve ihya medeniyetidir.

İnşa ve ihya edebilmek için de tarihimizi ve değerlerimizi hatırlatabilecek okul ve külliyenin birleştiği mekanlara ihtiyacımız vardır" diye konuştu.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney de Burhanettin Kayhan'ın hayatını anlatarak "Burhanettin abinin anısına Samsun'da bir hayır kapısı açılacak. Bu güzelliklere şahit olmak ve toplumun değerleriyle inanç, kültür, medeniyet, siyasetle örtüşenleri bu toplum asla unutmuyorsa o zaman ben bugün kendime bir ders çıkarttım.

İnşallah bu hayrın sonraki nesillere de devamı için Rabbimden ben bu istikametin bozulmamasını diliyorum. İnşallah buradan yeni Burhanettinler çıkacak" şeklinde konuştu.

TÜGVA İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu'nun "Türkiye'nin ilk gençlik külliyesi" olacağı belirtilen proje hakkında bilgi verdikten sonra Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Mili Eğitim Müdürü Aytekin Girgin de kısa konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Bakan Kılıç, hazırlanan platformdaki butona basarak külliyenin temelini attı. Daha sonra Bakan Kılıç, Çarşamba Devlet Hastanesi Acil Servisini gezdi.


AAA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler