YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Kılıç, Seksenler dizisinde
Bakan Kılıç, Seksenler dizisinde
24 Haziran 2013 16:00
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, İstanbul 2020 Olimpiyatları için "Seksenler" adlı dizide rol aldı.

İstanbul 2020 Olimpiyat oyunlarına, "Seksenler İstanbul 2020 Olimpiyatlarını destekliyor” sloganıyla destek veren dizide, spor yapan bir genci canlandıran Kılıç, kısa rolünde spor yapmanın önemine ve olimpiyatlara dikkat çekti.

Dizide, pastanede geçen diyalogda Kılıç'ın replikleri ise şöyle:

“Ne kadar sağlık o kadar spor. Ne kadar spor o kadar sağlık. Gün gelecek bu ülke olimpiyat düzenleyecek ülke olacak. Gün gelecek bu ülkede olimpiyatın bütün değerleri yaşama alanı bulacak. Bir gün gelecek bu ülkede milyonlarca lisanslı sporcumuz olacak. Sertifikasını almış, spor alanlarını kullanan, spor salonlarını kullanan, hatta öyle inanıyorum ki, bir gün gelecek bu ülkede yüzme havuzu olmayan vilayet kalmayacak. Hem de kapalı hem de olimpiyat ölçülerinde yüzme havuzu olacak. Atlama kuleleri olan ve yüzme havuzu olmayan il kalmayacak. Buna ben inanıyorum.“

Rasim Öztekin, Özlem Türkad,  Şoray Uzun, Yasemin Çonka, İlker Ayrık, Serhat Kılıç, Berat Yenilmez ve Mehmet Elmas gibi sanatçıların yer aldığı dizinin Bakan Kılıç'ın rol aldığı bölümü ise henüz yayınlanmadı.

Bakan Kılıç yaptığı açıklamada,  2020 Olimpiyatlarına iş dünyasından, medyadan ve  halktan  büyük destek olduğunu söyledi.

Sanat camiasından da olimpiyatlara büyük destek verildiğini belirten Kılıç, “Türkiye  ihraç ettiği dizilerle bölgede söz sahibi bir ülke. Dizilerin milyonlarca izleyicisi var. Dizi yapımcıları da Türkiye’nin  2020 olimpiyat adaylığına destek veriyor.  Bu anlamda en önemli destek de Seksenler dizisinden geldi. O konseptte dizide küçük bir rol üstlendim. Yapımcı Birol Güven’e teşekkür ediyorum” dedi.

Salı Akşamları TRT1'de yayınlanan "Seksenler" adlı dizi, klasik bir Türk ailesi üzerinden seksenli yılları ve o günün değerlereni eğlenceli bir dille anlatıyor.

İşte Suat Kılıç'ın Seksenler dizisindeki görüntüleri:

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler