YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan İsmet Yılmaz: "Bu devlete karşı istihbarat yapmaktır"
Bakan İsmet Yılmaz: "Bu devlete karşı istihbarat yapmaktır"
27 Mart 2014 18:31
Milli Savunma Bakanı Yılmaz, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin, "Bu devlete karşı, karşı istihbarat yapmaktır" dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin "Bu devlete karşı, karşı istihbarat yapmaktır" değerlendirmesinde bulundu.  

Yerel seçim çalışmaları kapsamında İstasyon Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulunan Yılmaz, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Yılmaz, "MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'e ait olduğu iddia edilen konuşmalarda Suriye ve Süleyman Şah Türbesi ile ilgili devlet sırrı ifşa edildi, bu konuyla ilgili neler söyleyeceksiniz" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Ben bir şey söylemiştim, bir karşı casusluk operasyonudur demiştim, değil mi? Bazıları bunun gerçek olmadığını düşünüyordu. Farklı bir nitelendirme, yanlış bir tasvir falan, tanımlama sanıyordu. Şimdi bunlar gösterdi ki bu yolsuzluk değil. Doğru mudur? Süleyman Şah ile Suriye ile ilgili bir görüşmede yolsuzluk olur mu? Olmaz. Bu nedir? Bu devlete karşı, karşı istihbarat yapmaktır. İnşallah hukuk gereğini yapar. Burada sıkıntı nedir, bunu yapan insanların biz kendi kardeşlerimiz olduğunu sanarak bu gaflete düştük, öyle diyelim yani."

"Teyakkuz hali devam edecektir"

Yılmaz, Suriye sınırındaki hava hareketliliğinin anımsatılması üzerine, "Süleyman Şah Türbesi'nin etrafındaki makul bir güvenlik tedbiri alınıncaya kadar Türk Silahlı Kuvvetleri'nin teyakkuz hali devam edecektir" ifadesini kullandı.

Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) olağanüstü toplanacağı yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Yılmaz, "Şu anda MGK toplantısı yok, basına öyle bir şey düştü ama bana gelen bilgide böyle bir şey yok, toplantı talebi yok. Böyle bir toplantı talebi olursa Ankara'ya döneceğim. Ulusal güvenlik her şeyin önünde gelir" dedi.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler