YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Işık'ın son durumu ne?
Bakan Işık'ın son durumu ne?
17 Haziran 2014 19:38
Sakarya'da Türk Traktör Fabrikasının açılış konuşması sırasında fenalaşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık'ın durumunun gayet iyi olduğu bildirildi.

Türk Traktör Fabrikasının açılışındaki konuşması sırasında fenalaşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ambulansta yapılan kontrollerinin ardından aracına binerek fabrikadan ayrıldı.

Sakarya'daki çeşitli ziyaretlerin ardından Türk Traktör'ün Erenler Fabrikası'nın açılışına katılan Bakan Işık, konuşması sırasında fenalaşması üzerine sedyeyle ambulansa alınarak müdalesi yapıldı.

Buradaki ilk kontrolü yapılan Işık, bir süre sonra ambulanstan inerek makam aracına binip fabrikadan ayrıldı.

Işık'ın sağlık durumuna ilişkin basın mensuplarına bilgi veren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Bakan Işık'ın yoğun programları nedeniyle yorgun düştüğünü belirterek, "Bu nedenle biraz rahatsızlandı. Havaların sıcaklığından kaynaklanan bir durum.  Şu anda kendisi gayet iyi. Doktorlar ilk kontrollerini yaptı her şeyi toparladı. Hiçbir şeyi yok. Şu anda başka bir programa gitti. 'Hastaneye gidelim' dediler ama gitmek istemedi. Burada ambulansta kontrolleri yapıldı" şeklinde konuştu.

Bakanlıktan açıklama

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da, Bakan Işık'ın sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Bakan Işık'ın Sakarya'da yoğun programı çerçevesinde katıldığı bir açılışta, konuşması sırasında yorgunluğa bağlı tansiyonunun düştüğü ve rahatsızlandığı belirtildi.

Açıklamada, Bakan Işık'a müdahalenin ilk olarak olay yerinde, daha sonra Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapıldığı kaydedilerek, "Sayın Bakanımız Fikri Işık'ın yapılan tetkikler sonucunda sağlık durumunun iyi olduğunu tüm kamuoyuna saygı ile iletiriz" ifadesine yer verildi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler