YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Işık, Yalova'da
Bakan Işık, Yalova'da
30 Mayıs 2014 22:44
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Artık hakikaten bu çağın Türkiye'sine bu eski 1950 model sanayi siteleri yakışmıyor. Ama bir dönüşüm için de zamana ihtiyacımız var" dedi.

Bakan Işık, Çiftlikköy ilçesindeki Taşköprü Sanayi Sitesi'nde esnafla biraraya gelerek sorunlarını dinledi.

Bakanlık olarak küçük sanayi sitelerinin çalışma şartlarını iyileştirmek için çalışmalar yapacaklarını belirten Işık, küçük sanayi sitelerinin çağa uygun, rahat çalışma imkanı veren ortamlara dönüştürmek istediklerini anlattı.

Bu anlamda belediyelerin yapacağı çalışmaların önemli olduğunu dile getiren Işık, şunları söyledi:

"Bu süreçte belediyeler çok önemli. Bir de uygun arazilerin tahsis edilmesi çok önemli. Belediyeler eğer uygun yer belirleyip, tahsisler yapıldığı zaman biz bakanlık olarak bazı güzel projeleri hazırlayacağız. Artık hakikaten bu çağın Türkiye'sine bu eski 1950 model sanayi siteleri yakışmıyor. Ama bir dönüşüm için de zamana ihtiyacımız var. Arzu ediyoruz ki bu zamanı en hızlı şekilde geçirelim ve daha güzel, daha modern, daha insanca yaşama şartlarını ve daha çağa uygun üretim anlayışına sahip yeni sanayi siteleri oluşturalım."

İş güvenliğinin önemine de değinen Işık, çalışanların her yönüyle sağlığı ve güvenliği konusunda taviz verilemeyeceğini ifade etti.

Ardından, sanayi esnafını ziyaret eden Işık, bir iş yerinde kaynak makinesiyle demir kaynağı yaptı.

Bakan Fikri Işık, daha sonra TİGEM'deki bir restoranda partisince düzenlenen yemekte iş adamlarıyla bir araya geldi.

 

AA

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler