YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Işık açıkladı: Suriye'de şehit verdik mi?
Bakan Işık açıkladı: Suriye'de şehit verdik mi?
25 Ağustos 2016 11:31
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, TSK'nın Suriye'de gerçekleştirdiği 'Fırat Kalkanı Operasyonu'nun ayrıntılarını aktardı.

Suriye'nin kuzeyine yönelik "Fırat Kalkanı" operasyonunda ikinci güne girildi. TSK, Cerablus'ta IŞİD hedeflerini havadan ve karadan bombaladı, tanklar sınırı geçti. Türk askerinin desteğini alan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Cerablus'ta kontrolü sağladı.

Suriye sınırında yaşanan sıcak gelişmeler esnasında NTV'ye konuk olan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, canlı yayında Funda Görey'in hem operasyona hem de gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtladı.

Operasyona kaç asker katıldı sayı artacak mı?

Harekatın ana unsuru ÖSO, biz onlara destek veriyoruz. Böyle bir harekat sürerken asker sayısı vermek doğru değil. Ana unsur sayı olarak da ÖSO. ÖSO'nun bu harekatı yürüttüğünü ona destek verdiğimizi söylüyoruz. Amacımız kimseyle çatışmak değil hedef sınır güvenliğimizi sağlamak, DAEŞ'in terk ettiği topraklara da PYD'nin yerleşmesini engellemek. PYD ve DAEŞ akıllı olurlarsa çatışmadan çekilir giderler. TSK'dan hiçbir personel yaralanmadı. ÖSO'dan 2 şehit var 2 de yaralı var.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler