YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Güllüce: Oynayarak kutlayacağım
Bakan Güllüce: Oynayarak kutlayacağım
05 Haziran 2015 10:33
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 7 Haziran seçimlerine dair; "Şimdi sadece seyrediyorum ama inşallah 73 saat sonra bende oynayacağım” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı İdris Güllüce, Ümraniye Tantavi Sosyal Tesisleri’nde Ümraniyeli gençlerle bir araya geldi.

Gençlerle ülkenin geleceği hakkında sohbet eden Bakan Güllüce, onlara tavsiyelerde bulundu. Gençlerle sohbet sonrası açıklama yapan Bakan Güllüce, “Gençler 1980 kuşağından önce doğanlar, Türkiye’nin 1980’den öncesi yani AK Parti’den öncesini bilmeyenler. Tabi onlar haklı, çünkü onlar hep iyi ve güzel şeyler gördüler. İnşallah bu gördükleri devam eder de Türkiye o kötü günlere bir daha dönmez. Yani bizim yani 1960’ların kuşağı çok çile çekmiş kuşaktır. Bunlar cillop gibi bir Türkiye’de yaşıyorlar. Bunlar iyi olacak ve iyi bir Türkiye’yi görecekler zaten gördüler de” dedi.

Gün içerisinde katıldığı bir programda yaşadığı bir olayı anlatan Bakan Güllüce, “Öğrencilerin diploma törenine katıldım. Eskiden ben belediye başkanı iken bize içme suyumuzu neden bitirmediniz derlerdi. Artık yürüyüş koridorlarımız yetmiyor, bunları çoğaltın ve mahallemize tiyatro yapın diyorlar. İşte yeni Türkiye budur” ifadelerini kullandı. Bakan Güllüce gençlerle sohbetin ardından AK Parti Ümraniye İlçe Teşkilatı’nın Hukuk Komisyonu toplantısına katıldı.

“73 SAAT SONRA BENDE OYNAYACAĞIM”

Seçim de hile yapılacak iddialarına da cevap veren Bakan Güllüce, “Yaklaşık 20 gün önce seçimde hile olacağı yönünde bir şehir efsanesi oluşturdular. Benim tahminim 20 gün önceden bunu oluşturdular. Çünkü onlarda seçimi kaybedeceklerini fark ettiler. Onlar bunu fark edince Türkiye’de her 3 partinin lideri de sorun yaşadı. CHP’nin büyük milletvekillerinden birisi diyor ki; ‘Biz bu kafayla 250 sene daha iktidar olamayız.’ Şimdi gidişleri de öyle 26 yıl tutar mı tutmaz mı diyeni var. Diğerleri de öyle. Ne yapalım diyorlar? Sonra da, ‘Ağabey hile yaptılar, biz kesin kazanmıştık.’ diyorlar. Bir şey bulmaları gerekiyor. Ondan dolayı da sandıkta çok dikkatli olmamız gerekiyor. Bir de şimdi hepsi ittifaklar ve diğerleri oldular. Yani bu sayılmaz oylar noktasında bizim aleyhimize olmaya çalışacaklardır. Bizim sandıklardaki arkadaşlarımızın hepsinin de, Allah yardımcısı olsun. Şu anda takriben 73 saat var. İnşallah 73 saat sonra dua da ediyorum, Kars’tan ‘Hoş Gelişler Ola’ diyerek başlayacağız, aşağıya doğru horonlar, halaylar, seymenler, efeler olarak o gece hepimiz budanmadın Türkiye diyerek oynayacağız. Gençliğimiz de biz düğüne gitmezdik. Devlet bu haldeyken bizim düğüne gidecek halimiz mi var derdik. İyi mi kötü mü dedim onu tartışmam ama öyleydik. Ben gençliğim de hiç düğüne gittiğimi hatırlamam. Bundan dolayı da oynamayı da bilmem. Şimdi sadece seyrediyorum ama inşallah 73 saat sonra bende oynayacağım” diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler