YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Faruk Çelik ağlayarak veda etti
Bakan Faruk Çelik ağlayarak veda etti
05 Nisan 2015 14:00
Çalışma Bakanı Faruk Çelik'in TBMM'deki konuşmasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik'in 'Ben bir inşaat işçisinin oğluyum' diye başladığı TBMM'deki veda konuşmasında gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Hükümet seçim öncesinde TBMM Genel Kurulu’nun son mesaisi olarak 90 maddelik çalışma paketini yasalaştırdı. Bu çalışma, iktidar ile muhalafetin ortak çalışmasına da iyi bir örnek oldu. 68 maddelik tartışmalı İç Güvenlik Paketi 1,5 ayda yasalaşırken, 90 maddelik İş Güvenliği Paketi, iktidar ve muhalefetin mutabakatıyla üç günde toplam 16 saatlik bir mesai sonucunda yasalaştı. 

Veda konuşmasında ağladı

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, tasarının yasalaşması için muhalefet partileriyle mekik diplomasisi yürüttü. Yasanın itiraz edilen bazı maddeleri metinden çıkartıldı, uzlaşma ile yeni maddeler eklendi. Maden ocaklarına “yaşam odası” zorunluluğu da bu mutabakat sayesinde yasaya girdi. Tüm parti sözcüleri, yaratılan bu ortamdan dolayı teşekkür konuşması yaparak, Genel Kurul çalışmalarını kapadılar. Bakan Çelik, “Ben bir inşaat işçisinin oğluyum” diye başladığı veda ve teşekkür konuşmasında gözyaşlarını tutamadı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler