YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Eroğlu’ndan su sıkıntısına esprili yaklaşım
Bakan Eroğlu’ndan su sıkıntısına esprili yaklaşım
28 Şubat 2015 18:54
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu: "Meğer hanımlar susuzluk döneminde 30-40 litrelik bidonları 5’inci 6’ıncı kata çıkartırken bel fıtığı hastalığı oluyormuş. Biz de suyu İstanbul’a kesintisiz verince bu hastalık kaybolmuş” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Bakan Eroğlu, termal bir otelde gerçekleştirilen “Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezinin Strateji ve Hedeflerinin Belirlenmesi Çalıştayı”na katıldı. Çalıştayda yaptığı konuşmasında su ve suyun önemine değinen Bakan Eroğlu, kürüsünden geçmişte İstanbul’da yaşanan su sıkıntısı konusunda yaşadığı bir hatırasını anlatarak şunları söyledi:

“İstanbul’da İSKİ genel müdürüyken bir açılış merasimi yapılacak. Tayyip bey de gelecek. Kadıköyde merasim alanında bekliyoruz. Bir vatandaş geldi ve 'Değerli profesörüm teşekkür ediyorum, hanımların bel ağrıları geçti' dedi. Ben şaşırdım. 'Ben hekim değilim, su profesörüyüm' deyince bir de adam beni fırçaladı ‘o kadar da cahil değiliz’ dedi. Meğer hanımlar susuzluk döneminde 30-40 litrelik bidonları 5’inci 6’ıncı kata çıkartırken bel fıtığı hastalığı oluyormuş. Biz de suyu İstanbul’a kesintisiz verince bu hastalık kaybolmuş. Böylelikle suyun böyle bir faydası olduğunu da öğrendim.”Bakan Eroğlu bu ilginç hatırasını anlatırken çalıştaya katılanlar kendirini gülmekten alıkoyamadı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler