YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Eroğlu Niğde’deki saldırıyı kınadı
Bakan Eroğlu Niğde’deki saldırıyı kınadı
20 Mart 2014 19:39
Veysel Eroğlu, Niğde’de 3 güvenlik görevlisinin şehit olduğu saldırıyla ilgili “Sabrediyoruz, sabrımızı istismar kimse etmesin. Türkiye bunun altında kalmaz, gereğini yapar” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Niğde’de 3 güvenlik görevlisinin şehit olduğu saldırıyla ilgili “Sabrediyoruz, sabrımızı istismar kimse etmesin. Dolayısı ile herkes yerli yerinde adam gibi otursun. Türkiye bunun altında kalmaz, gereğini yapar” dedi.

Bakan Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği memleketi Afyonkarahisar’da, seçim otobüsü ile kent merkezinde mahalleleri dolaştı. Ardından Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yaptırılan Hanımlar Lokalini ziyaret etti. Ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu bir gazetecinin, ‘Niğde’de gerçekleştirilen ve 2’si asker 1’i polis olmak üzere 3 kişinin şehit olduğu olayın ardından İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Suriye’nin parmağı olabilir yönündeki açıklamalarını’ hatırlatması üzerine şunları söyledi:

“Gerçekten çok üzüntü duyduğumuz bir hadise. Ölen kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Tabii yakınlarına da başsağlığı bütün milletimizin başı sağolsun. Tabii işte görüyorsunuz Türkiye büyük adımlar atmaya başladıkça önünü kesmek için herkes her tülü hile ve komploları maalesef düzenliyorlar. Seçimden önce bunlar yapılıyor. Bunlar gerçekten üzüntü verici. Tabii hakikaten Suriye’nin parmağı varsa bu Esad’ın ne kadar korkunç bir gaflet içerisinde açıkça belirten bir husus. Bu hadiseyi herkim yapmışsa bunu lanetliyoruz. Bunları yapanlar asla cezasız kalmayacak. Bakın sabrımızı, bizim ayranımız kabarırsa bizim neler yapacağımızı millet görür.

Sabrediyoruz, sabrımızı istismar kimse etmesin. Ama belli bir noktadan sonra artık iyice sabrımız taşar ve gereğini yaparız. Dolayısı ile herkes yerli yerinde adam gibi otursun yerinde. Biz bu seçimlerin bayram havasında geçmesini arzu ediyoruz. Maksadımızı da zaten u gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır, bunun için çalışıyoruz. Daha büyük bir Türkiye için, daha refah seviyesi artmış bir Türkiye için bütün insanlarımızın, bütün vatandaşlarımızın 77 milyonun birlik, beraberlik ve kardeşliğini pekiştirmek için ve aynı zamanda huzurlu bir iklim içerisinde yaşamasını sağlamak maksadıyla çalışıyoruz. O bakımdan bu hadiseyi herkim yapmışsa lanetliyorum. Hele Esad’ın, Suriye’nin parmağı varsa gerçekten çok daha tehlikeli bir noktaya geldiğinin bu açık, seçik göstergesidir. Türkiye bunun altında kalmaz, gereğini yapar.”Bakan Eroğlu, buranın ardından seçim gezisine Erkmen beldesi ile devam etti.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler