YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Eroğlu: ‘Artık başı dik bir Türkiye var’
Bakan Eroğlu: ‘Artık başı dik bir Türkiye var’
06 Şubat 2014 22:37
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Biz dimdik ayaktayız ve yolumuza devam ediyoruz. Dost modern darbeyi de atlatırız” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, tüm engellemelere rağmen Türkiye’de güzel şeylerin olmaya devam ettiğini belirterek, “Biz dimdik ayaktayız ve yolumuza devam ediyoruz. Dost modern darbeyi de atlatırız” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Aydın’da yapılan 8 tesisin temelini atacak ve 9 tesisin de açılışını gerçekleştirecek olan Bakan Eroğlu, Vali Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Semiha Öyüş ve Gültekin Kılınç, Bakanlık temsilcileri ve davetliler katıldı.

Aydın’a getirdiği 24 ayrı müjdenin toplam maliyetinin 697 milyon TL olduğunu ifade eden Bakan Eroğlu, AK Parti hükümetinin Aydın’da büyük yatırımlara imza attığını söyledi. Kendileri tarafından gerçekleştirilen bu yatırımları sahiplenmek isteyenlerin olduğunu savunan Eroğlu, “Bazıları bizim yatırımlara sahip çıkıyormuş. Tesislere çıkanları da ilk kez duyuyoruz. Barajları, ishale hatları ve tüm yatırımlar bizim tarafımızdan yapıldı. İyi ki yapmışız yoksa Aydın şuanda su sıkıntısı çekecekti. Kuraklığa rağmen bizim barajlarımız dolu. İkizdere Barajı’nda Aydın’a 2050 yılına kadar yetecek suyumuz var” diye konuştu.

“Biz dimdik ayaktayız ve yolumuza devam ediyoruz”

AK Parti hükümetlerinin Türkiye’de daha önce hayal bile edilemeyen yatırımları gerçeğe dönüştürdüğünü öne süren Bakan Eroğlu, tüm yapılanlara rağmen AK Parti’nin önünü kesmek isteyenlerin olduğunu savundu. Tüm engellemelere rağmen Türkiye’de güzel şeylerin olmaya devam ettiğine dikkat çeken Eroğlu, “Güzel şeyler oluyor ve olmaya da devam edecek. Ama bundan rahatsız olanlar var. Çünkü Türkiye büyük hedefler ortaya koydu. Artık başı dik bir Türkiye var. Türkiye’nin yükselişini hazmedemeyen ülkeler var. ‘Türkiye bize muhtaç olsun, daha fazla çizgiyi aşmasın’ diyen ülkeler var. Bizde tarihten gelen misyonla 2023, 2053 ve 2071 gibi büyük hedefler koyunca bütün dış mihrakların dikkatini çekti. Türkiye’nin önünü kesmek için bir plan uygulamaya başladılar. Ama ben bütün milletimize gönülden teşekkür ediyorum. Başbakanımız ile birlikte Türkiye’yi karış karış geziyoruz. 17 Aralık’tan sonra milletimiz Başbakanını, hükümetini ve AK Parti’yi sahiplendi. Ve göreceksiniz 30 Mart’ta millet gereken dersi verecektir. Biz dimdik ayaktayız ve yolumuza devam ediyoruz. Biz bu güne kadar sayısız darbe ve engellemeler atlattık. Dost modern darbeyi de atlatırız. Merak etmeyin, hükümet dimdik ayaktadır. Başbakanımız dünyayı mekik mekik dolaşıyor. Adata zamanla yarışarak yatırımları yapmaya devam edeceğiz. Biz milletimizi seviyoruz, 76 milyonu kucaklıyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti’den istifa eden Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay’ın “Urla'da birilerinin ayağına basmışız, Kemalpaşa'da da basmak üzereymişiz" sözleri hatırlatılan Bakan Günay, şu ifadeleri kullandı:

“Biz doğrusu neyse onu yapıyoruz. Esasen orası doğal sit. Dolayısıyla kendisini Bakanlığıyla da ilgili değil. Bizim Bakanlığımızla alakalı. Korunan alanları biz koruyoruz, sulak alanları biz koruyoruz. Orman varlığını biz artırıyoruz. Biz son 11 yılda 9 bin hektar orman alanı kazandırdık. Korunan alan oranı yüzde 50 arttı. Sulak alanların sayısı arttı. Koruma derseniz, biz koruyoruz. İmarda büyük düzenlemeler yapan gene biziz. Taksim Gezi Parkı’nda 6-7 tane ağaç kesildi diye kıyamet kopardınız. Peki Aydın’da kesilen o ağaçlara ne diyeceksiniz? Burada objektif olmamız lazım. Ben, Bakanımız hakkında bir şey söylemek istemem. Tam okumadığım bir mesele hakkında da açıklama yapamam. Ertuğrul Bey bizim arkadaşımız, oturur konuşur ve ne demek istediğini öğreniriz. Eski bir Bakan arkadaşımla gazeteler aracılığıyla konuşmam.”

Konuşmaların arından Bakan Eroğlu, Zonguldak’tan tanıdığı Vali Ayyıldız’a plaket ve Bakanlığı tarafından Aydın’da tamamlanan yatırımların listesini takdim etti. Vali Ayyıldız’a Bakan Eroğlu’na Aydın’a özgü ürünlerden oluşan bir sepet hediye etti.
Aydın Valiliği ziyaretinin ardından DSİ. 21 Bölge Müdürlüğü’ne geçen Bakan Eroğlu, burada sulama birlikleri ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geldi. Aydın’da gerçekleşen ve devam eden yatırımlar hakkında bilgi alan Bakan Eroğlu, davetlilerin sıkıntı ve taleplerini yazılı ve de sözlü olarak dinledi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler