YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Ergün'le CHP'li başkan atıştı
Bakan Ergün'le CHP'li başkan atıştı
10 Temmuz 2010 22:11
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ile CHP'li Belediye Başkanı Halil Posbıyık arasında tartışma yaşandı.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün katıldığı toplantıda CHP'li Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kendisine konuşma sırası verilmeyince Bakan Ergün ile atıştı. 

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Kdz. Ereğli ilçesinde sanayici iş adamları ile buluştu. TSO Konferans Salonu'nda başlayan toplantının açılış konuşmasını TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Genç yaptı. Ardından Zonguldak Valisi Erdal Ata konuşarak Zonguldak hakkında bilgiler verdi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise konuşma için adı okunmayınca duruma tepki gösterdi. Yerel yönetici olduğunu vurgulayarak konuşması gerektiğini anlatan Posbıyık, Bakan Ergün ile kısa süreli tartışma yaşandı. Tartışma sırasında salonu terk etmek isteyen Başkan Posbıyık, kendisine 'Bende belediye başkanlığı yaptım ama böyle değil' diyen Bakan Ergün'e dönerek, "Ben yerel yöneticiyim. Ben konuşurum. Siz konuşmayabilirsiniz. Burada bir protokol toplantısı var. Ben de konuşmalıyım. Ben sanki Ereğli'de yaşamıyor gibiyim. Ben her yerde konuşurum. Ereğli'nin sorunları var, iş adamlarının sorunu var" dedi. 

Kısa süreli yaşanan tartışmanın arasına giren Zonguldak Valisi Erdal Ata, "Her yerde böyle yapıyorsunuz" deyince salonda gülüşmeler yaşandı. Bakan Ergün, Başkan Posbıyık'a konuşacağını söyleyip yerine oturmasını istedi. Bakan Nihat Ergün'ün konuşmaya başlaması ile salondaki gerginlik normale döndü. Zonguldak TSO Başkanı Salih Demir ise Posbıyık'a, salonda bulunan iş adamlarının sorunlarını aktaracağını hatırlattı. Başkan Posbıyık ise "Bizimde sorunlarımız var. Onların sorunlarını da aktaracağım" dedi. 

Bakan Nihat Ergün'ün konuşması sonrası ise Belediye Başkanı Halil Posbıyık'a söz verilmedi. İHA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler