YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Elvan'dan yeni otoyol müjdesi!
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul trafiğini rahatlatacak yeni bir projenin müjdesini verdi.
Bakan Elvan'dan yeni otoyol müjdesi!
17 Kasım 2014 / 04:42 Güncelleme: 17 Kasım 2014 / 04:43

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul trafiğini rahatlatmak için çok önemli projeler yaptıklarını açıkladı. “İstanbul Odayeri’nden Balıkesir’e kadar gidecek bir otoyol yapacağız" diyen Bakan Elvan, Akşam Gazetesi’nin sorularını yanıtladı.

Kuzey Marmara Otoyolu Geçiş projesi hakkında konuşan Elvan şunları söyledi: "2015 sonu itibarıyle 95 km’lik Yavuz Sultan Selim Köprüsü dahil kesimi tamamlayacağız. Sakarya Akyazı- Sabiha Gökçen- Kurtköy hattı ve Odayeri’nden Tekirdağ Kınalı’ya kadar olan kesimin de ihalesine çıktık."

Marmara ring olacak

Bakan Elvan, konuşmalarında, "İstanbul’un trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan projeler. Mevcut otoyola paralel otoyolun doğusundan yeni bir otoyol geçiriyoruz. Bu yol Tekirdağ Kınalı’ya kadar uzanacak. Daha sonra bu yol, inşa edilecek Çanakkale Köprüsü’yle Balıkesir’e kadar gidecek. Balıkesir’den de İstanbul-İzmir Otoyolu’na bağlanacak. Yani Marmara Bölgesi’ni otoyolla bir ring haline getirmiş olacağız" dedi.

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler