YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Elvan: Davutoğlu ile gurur duyuyoruz
Bakan Elvan: Davutoğlu ile gurur duyuyoruz
06 Eylül 2014 22:15
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na övgüler yağdırdı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Bugün Konya ve Türkiye için bayram günüdür. Çünkü Cumhurbaşkanımız gibi, vesayet odaklarına karşı dimdik ayakta durabilen ve her zaman milli irade diyen bir başbakanımız, hemşehrimiz Ahmet Davutoğlu var. Kendisiyle gurur duyuyoruz" dedi.

Elvan, katıldığı Konya Ticaret Odası Uluslararası Fuar Merkezi açılış töreninde yaptığı konuşmada, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile açılış törenine katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Bugünün Konya için çok önemli olduğunu belirten Elvan, bugün Konya'da bayram olduğunu, bu bayramı birlikte kutladıklarını ifade etti.

Geçen 12 yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, hep milli iradeden yana tavır takınması, vesayete karşı dimdik ayakta durması ve Konyalıların Cumhurbaşkanı ve AK Parti'ye güçlü destek vermesinin, AK Parti'yi bugünlere getirdiğini vurgulayan Elvan, "Bugün Konya ve Türkiye için bayram günüdür. Çünkü Cumhurbaşkanımız gibi, vesayet odaklarına karşı dimdik ayakta durabilen ve her zamanmilli irade diyen bir başbakanımız, hemşehrimiz Ahmet Davutoğlu var. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Kendisiyle övünüyoruz" diye konuştu.

Elvan, Davutoğlu'nun sadece Türkiye için değil tüm Müslüman alemi için bir umut kaynağı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız, bugüne kadar hep mazlumların yanında oldu. Sayın Başbakanımız da Dışişleri Bakanlığı döneminde ve bugün Başbakanlığında mazlumların yanında oldu, bundan sonra da Türkiye hangi koşullarda olursa olsun yine mazlumların yanında olacak. Yine sizlerin güçlü desteğiyle inşallah güçlü ve büyük Türkiye'yi inşa etmeye devam edeceğiz. Sayın Davutoğlu ile ne kadar gurur duysak azdır diye düşünüyorum."

- "Konyamız, 300 kilometre hızla seyehat eden bir ilimiz olacak"

Son 12 yıllık süreçte çok önemli mesafeler kat edildiğini aktaran Elvan, ekonomik, sosyal ve kültürel gibi birçok alanda sessiz bir devrim gerçekleştirildiğine işaret etti.

Kimilerine Yüksek Hızlı Tren'in hayal gibi geldiğini ifade eden Elvan, şöyle devam etti:

"Hatta dalga geçenler bile vardı. '40 yıldan beri konuşuluyor, bunlar mı gerçekleştirilecek ' diyorlardı. Evet bugün Yüksek Hızlı Tren projemiz gerçekleşti. Hatta bugün Sayın Başbakanımıza hava alanından Konya girişine kadar, bugün seferlere başlayan 300 kilometre hız yapan yeni bir trenle Konyamız kavuştu. Bundan sonra Konyamız, 300 kilometre hızla seyahat eden bir ilimiz olacak. Bununla yetinmedik, Konyamızın dört bir yanını bölünmüş yollarla donattık. Bundan sonra da bölünmüş yolların yapılmasına devam edeceğiz. Üşenmeden, usanmadan, gece gündüz çalışacağız. Yine Konyamız için önem taşıyan lojistik merkez yapımına başladık. İnşallah önümüzdeki dönemde Konyamıza güzel bir merkez kazandıracağız. Yine turizm açısından son derece önem taşıyan bir başka projemiz; Konya'yı Antalya, Nevşehir ve Kayseri'ye bağlayan hızlı tren hattı. Bununla ilgili uygulama projesine başladık. Uygulama projesi tamamlanır tamamlanmaz inşallah hızlı tren projesinin yapımına 2015 yılında başlayacağız. Antalya'dan Konya'ya yine Konya'dan Nevşehir ve Kayseri'ye özellikle turizm açısından hızlı trenimizi ulaştırmış olacağız."

 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler