YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Elvan Cumhuriyet'in haberini yalanladı
Cumhuriyet gazetesinin 'Bakandan skandal rica' başlığıyla okuyucusuna duyurduğu habere Ulaştırma Bakanlığı'ndan yalanlama geldi.
Bakan Elvan Cumhuriyet'in haberini yalanladı
12 Aralık 2014 / 13:20 Güncelleme: 12 Aralık 2014 / 14:33

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca, Bakan Lütfi Elvan'ın Sayıştay üyelerine yaptığı sunumda, "kanuna aykırı davranabiliriz, idare edin" şeklinde bir ifadesinin kesinlikle söz konusu olmadığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Cumhuriyet Gazetesi'nde bir milletvekilinin iddiası kaynak gösterilerek yer alan haberin tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğu ifade edilerek, konuyla ilgili açıklama yapılmasının gerekli görüldüğü belirtildi.

Haber maksatlı ve karalamaya dönük

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın, Sayıştay Başkanı Recai Akyel'in daveti üzerine Sayıştay üyelerinin katıldığı Genel Kurul'da Türkiye'nin Ulaşım ve İletişim Stratejileri konulu sunum yaptığına yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sunumda Sayın Bakan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının yatırımları hakkında üyeleri bilgilendirmiş ve sorularını cevaplandırmıştır. Sunumda veya soru cevapta, Sayın Bakanımızın 'kanuna aykırı davranabiliriz, idare edin' şeklinde bir ifadesi kesinlikle söz konusu olmamıştır.

4 Aralık'ta yapılan sunuma ilişkin 8 gün sonra böyle bir iddia ortaya atılması haberin ne kadar maksatlı ve karalamaya dönük olduğunu ortaya koymaktadır. İddiayı dile getiren ve haberleştirenlerin bunu ispatla yükümlü oldukları ortadadır. Söz konusu iddiayı ortaya atan ve bunu haberleştirenler hakkında her türlü hukuki yola başvurulacak."

rs1-186.jpg

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler