YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Eker: Vandalizm Çözüm Süreci'ne zarar
Bakan Eker: Vandalizm Çözüm Süreci'ne zarar
21 Aralık 2014 14:20
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Diyarbakır'da vandalizme tepki gösterdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "İzinsiz gösteriler, Diyarbakır'a ve çözüm sürecine zarar veriyor" dedi.

Sur ilçesinde bir kahvaltı salonunun açılışının ardından gazetecilerin izinsiz gösterilere ilişkin sorusunu yanıtlayan Bakan Eker, düşüncelerin ve tepkilerin demokratik yoldan meşruiyet sınırları içerisinde ve kimseye zarar vermeden dile getirilmesi gerektiğini söyledi.

"Çözüm Süreci'ne zarar veriyor"

Eker, iş yerlerine ve huzura zarar veren, izinsiz gösterilere katılanların adalete teslim edileceğini belirterek, şöyle konuştu:

"Bu manadaki her türlü gösteriyi kınadığımızı, Diyarbakırlılar olarak buna karşı durmamız gerektiğini ifade etmek istiyorum. Çünkü bunlar, Diyarbakır'a doğrudan kalıcı olarak zarar verecek gelişmelerdir. İzinsiz gösteriler, Diyarbakır'a ve çözüm sürecine zarar veriyor. Bu aslında süreci zehirlemedir."

Güvenliğin ve kamu düzeninin sağlanması gerektiğini kaydeden Eker, "Çünkü Türkiye'ye zarar veriyor, Diyarbakır'a daha çok zarar veriyor. Bırakın, Diyarbakır biraz huzur bulsun. Esnafımızla, tüccarımızla ve vatandaşımızla, herkese meşruiyet sınırları dışına çıkmama konusunda çağrıda bulunmamız lazım" ifadelerini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler